Copyright © 2018-2021  Azeroth.pl - POLSKI SERWIS UNIWERSUM WARCRAFTA

MENU

Zawartość aktualizacji 9.0.1
07 października 2020

Pre-patch Shadowlands pojawi się na europejskich serwerach już najbliższą środę, a wraz z nim World of Warcraft doczeka się najpoważniejszych od lat zmian. Czy wyjdą one grze na dobre, to się jeszcze okaże.... Osobiście uważam, że WoW potrzebował pewnego rodzaju odświeżenia i Blizzard na szczęście odważył się to zrobić. W tym artykule znajdziecie listę najważniejszych rzeczy, które pojawią się w grze wraz z aktualizacją 9.0.1.

 

1. NOWY EKRAN LOGOWANIA

 

Po włączeniu gry naszym oczom ukaże się nowy ekran logowania, a dodatkowo usłyszymy nowy motyw przewodni. Jest to widok na Cytadele Lodowej Korony, nad którą rozlega się rozdarte niebo, czyli swego rodzaju przejście do Krainy Cieni.  

 

 

2. NOWY INTERFEJS KREATORA POSTACI + ANIMACJE KLAS W KREATORZE

 

Interfejs kreatora postaci zostanie zmieniony, a każda klasa będzie "chwaliła się" swoimi umiejętnościami. 

 

 

Wcześniej przygotowałem dla Was krótki filmik, w którym pokazałem nowe animacje klasowe w kreatorze postaci - możecie go zobaczyć tutaj

 

3. NOWE OPCJE WYGLĄDU POSTACI

 

World of Warcraft oferował do tej pory niewiele opcji wyglądu postaci. Była to rzecz przez lata zaniedbywana przez Blizzarda, ale w 9.0.1 nareszcie się to zmieni. Pojawi się cała masa nowych fryzur, twarzy, oczu, znaków szczególnych itp. 

 

 

Przykładowo będziemy mogli sami określić stopień rozkładu naszych nieumarłych bohaterów. 

 

 

Drugim ciekawym przykładem może być to, że pojawi się możliwość dodania poparzeń nocnym elfom, jako "pamiątkę" po wielkim pożarze Teldrassil. 

 

 

Obecnie ludzka forma worgena zależy od jego wyglądu i nie można jej oddzielnie modyfikować. Zmieni się to w pre-patchu!

 

 

Wszystkie te opcje będą dostępne również u fryzjera, co więcej wraz z pojawieniem się pre-patcha będzie możliwość zmiany płci postaci u niego. Dotychczas funkcja ta była dostępna tylko za realne pieniądze. 

 

 

Blizzard zapowiedział, że NPC również skorzystają na dodatkowych opcjach wyglądu. Ich wygląd zostanie zaaktualizowany. 

 

4. NOWA SKALA POZIOMÓW POSTACI

 

W klasycznej wersji World of Warcraft było tylko 60 poziomów. Na przestrzeni lat, gdy gra była rozwijana o kolejne dodatki, pojawiały się dodatkowe poziomy. W Battle for Azeroth było ich już aż 120, czyli dwa razy więcej niż na początku. Z nadejściem kolejnej aktualizacji wszystkie postacie na 120 poziomie zostaną przeskalowane do 50, a maksymalnym poziomem znowu będzie 60. Jednak, żeby go wbić, będziemy musieli poczekać na premierę Shadowlands.

 

Tabela pochodzi z wowhead.com 

 

5. NOWY SYSTEM LVLOWANIA + NOWA KRAINA STARTOWA

 

Gracze, które stawiają pierwsze kroki na Azeroth, będą zaczynali w specjalnie przygotowanej do tego krainie Exile's Reach

 

 

Jest to wyspa opanowana przez ogry, a trafiamy tam przypadkowo, ponieważ podczas rejsu zaskoczy nas sztorm. Szybko okazuje się, że ogry korzystając ze sztuki nekromancji, planują ożywić potężnego smoka. Będziemy musieli im w tym przeszkodzić. Kraina przeznaczona jest na 10 poziomów i zakończona jest instancją. Ta lokacja zaprojektowana jest w taki sposób, aby przedstawić nowym graczom podstawowe mechaniki gry. Kolejne 40 poziomów nowi gracze będą musieli zdobyć w krainach z dodatku Battle for Azeroth, a ostatnie 10 oczywiście w Shadowlands.

 

 

Inaczej sprawa będzie wyglądać dla osób, które będą chciały lvlować alta. Będą mogły one wybrać, czy chcą zacząć na wyżej wspomnianej wyspie, czy klasycznie.

 

Zaprezentowany tutaj przykład dla Krasnoludów

 

Następnie, gdy już postać będzie na 10 poziomie, gracz sam zdecyduje, na którym dodatku chcę wbić pozostałe poziomy. Wybór nie jest ostateczny, bo zawsze możemy wrócić do Chromie i zmienić dodatek.  

 

 

WAŻNE! 

Rasy sprzymierzone (np. Elfy Pustki, Vulpery, Mechagnomy, Kultiranie) będą zaczynały od razu od poziomu 10, dlatego omijają je te lokacje startowe. Rycerze Śmierci oraz Łowcy Demonów będą zaczynać od poziomu 8, a te klasy mają swoje unikalne startowe krainy. 

 

6. SPECJALNE WYDARZENIA W GRZE

 

Król Lisz został pokonany zatem nikt nie trzyma już plagi w ryzach! Armie nieumarłych rozlały się po Azeroth! Naszym zadaniem będzie obrona naszych miast! Pojawią się też tzw. World Questy na Północnej Grani (org. Northrend), w której będziemy mogli zdobyć nawet 34 slotowego baga! Pupilek Sylwany Nathanos pojawi się podczas tego wydarzenia jako World Boss! Po jego pokonaniu ukaże się nam przerywnik filmowy! Nie jest on jeszcze jednak znany! 

 

 

7. POZOSTAŁE NOWOŚCI

 

 • Obszerne zmiany klasowe! Powracaj umiejętności, które już dawno zostały z gry usunięte np. trucizny łotrzyka. 
 • W księdze zaklęć zmieni się układ czarów gracza. Każda klasa będzie mieć zakładkę z umiejętnościami, które będą dostępne dla wszystkich postaci w tej klasie. Zaklęcia powiązane ze specjalizacją będą w osobnej zakładce.
 • Pojawią się nowe znaczniki (? !) ważnych zadań.
 • W grze będzie system nawigacji podczas wykonywania zadań. Specjalna ikona będzie nas informowała, jak daleko jesteśmy od celu, w którą stronę musimy iść itd. 
 • Ikonka listu przy ekranie wyboru postaci, która będzie informowała czy jakaś postać nie ma nieprzeczytanej wiadomości w skrzynce pocztowej.
 • Pojawi się nowa opcja Map Pin. Polega ona na tym, że będziemy mogli zaznaczyć dowolne miejsce na mapie i je udostępnić na czacie.
 • Druidzi w łatwy sposób będą mogli zmieniać wygląd swoich form zwierzęcych u fryzjera - filmik znajdziecie tutaj
 • Aby odblokować jakąś klasę sprzymierzoną, nie będziemy musieli wbijać reputacji u poszczególnych frakcji.

 • Sale treningowe w głównych miastach zostaną zaaktualizowane - pisaliśmy o tym tutaj.   

 • Jak dowiedzieliśmy się z zapowiedzi Shadowlands, Spirit Healerzy są Kyrianami i pochodzą z Bastionu. Właśnie dlatego otrzymają oni nowy model.
 • Gra będzie wspierać gamepada. 
 • I wiele, wiele więcej...

 

 

 


AUTOR: KRAMKOU

 POLUB NAS NA FACEBOOKU! BĄDŹ NA BIEŻĄCO! 

TO TEŻ CIĘ POWINNO ZAINTERESOWAĆ: