MENU

Wstęp do Crucible of the Storms! Zagadka Xal'atath!
11 stycznia 2019

Ostatnio na Publiczny Serwer Testowy został dodany patch 8.1.5! Gracze mogą przetestować m.in. nowe afiksy na Mythic+, nowe rasy sprzymierzone, czyli Kul Tiranie i trolle Zandalari. Oprócz tego udostępnione zostało nowe zadanie, związane bezpośrednio z tajemnicą BlizzConu 2018, czyli artefaktem z Legionu Priestów tzw. Xal'atathem. Na wspomnianym wcześniej BlizzConie został pokazany screen, gdzie widać, że ma go Sylvanas. Wszyscy zastanawiali się jak go zdobyła i po co jej ta broń. 

 

 

Poniższy tekst zawiera SPOJLERY, jeśli chcecie mieć niespodziankę i samemu doświadczyć fabuły – nie czytajcie artykułu!

 

Nie ma sensu opisywać tutaj, w jaki sposób przebiega każdy quest (jak na razie znamy jedynie wersje tylko dla Przymierza), co trzeba zabić itp.

Skupię się na fabule. W patchu 8.1.5 zostanie dodany nowy World Quest o nazwie Naga Attack. Podczas zabijania najeźdźców, możemy znaleźć pewien przedmiot Azsharan Medalion. Zawiera on informacje w języku Nag, dlatego udajemy się z nim do Kojo, aby pomógł nam je odszyfrować. Okazuje się, że znaleźliśmy plany ataku Nag! Co więcej, Kojo mówi nam, że znalazł artefakt, podobny do medalionu, przy ołtarzu sług Azshary. Tym artefaktem jest Xal'atath właśnie. Powinniśmy wziąć „szepczące ostrze" z powrotem do ołtarza, w poszukiwaniu odpowiedzi na to co się dzieje.

 

Jeżeli gramy priestem, idziemy po zadanie bezpośrednio do Kojo.

 

Xal'atath jest bardzo osłabiona. Stało się to oczywiście przez poświęcenie swojej mocy do usunięcia spaczenia z miecza Sargerasa. Po przywróceniu jej sił ona rzekomo zdradza nam plan sług Starego Boga, N'Zotha. Twierdzi, że chcą zniszczyć wrogów swego pana, używając trzech potężnych artefaktów. Proponuje, abyśmy to my je zdobyli i użyli na własne potrzeby. Na początku udajemy się do Drustvar, aby zdobyć Void Stone. Używamy go, aby wzmocnić Xal'atatha i nadać jej fizyczną formę Void Elfa.

 

 

Drugim krokiem jest zdobycie trójzębu, który ma pewien pirat, aby go zdobyć, musimy go zabić. Ostatni przedmiot nazywa się "Tempet Crown", który strzeże ogromny krab Toatana i jego również musimy pokonać.

 

 

Zanim Xal'atath wyjawi nam wielkie prawdy, musimy udać się jeszcze do Precipice of Oblivion, lokacji w Stormsong Valley, w celu wykonania rytuału. Po dostaniu się na miejsce, Xal'atath prowadzi nas do środka raidu Crucible of Storms.

 

 

Tam kładziemy 3 artefakty i....

 

 

 

CZARNY EKRAN - W tym miejscu pojawia się cinematic, którego Blizzard nam jeszcze nie chce pokazać. Na pewno dochodzi do jakiegoś zwrotu akcji!

 

Po cinematicu dostajemy permanentny buff Gift of N'Zoth (w oczach N'Zotha jesteśmy wyjątkowi).

 

Wszystko wskazuje na to, że Xal'atath nas wykorzystał, co za niespodzianka. Prawdopodobnie, dzięki naszej pomocy, Stary Bóg zyskał narzędzie do dalszych działań, może nawet do wyniesienia Nazjataru ponad wodę! Wracamy do Boralus i szukamy postaci, która nazywa się Brother Pike.

Opowiadamy mu o wszystkim. Odblokowujemy w ten sposób raid, w którym spróbujemy odzyskać artefakty, dopiero co oddane wrogowi. Pike mówi, że nie możemy pozwolić nagom skończyć rytuału i przyzwać sztormu, albo czegoś gorszego...

 

Dodatkowo okazuje się, że widzimy oczy N'Zotha na głowach wielu postaci.

 

 

 

Gdy mówimy o tym Pike, on twierdzi, że N'Zoth wniknął w nasz umysł i próbuje nas zwieść. Chociaż czy aby na pewno? Czy te oczy to sztuczki N'Zotha, czy może widzimy wszystkich, którzy ślubowali mu wierność? Zapewne wiele wyjaśni się po publikacji cinematica i po zakończeniu raidu. Reszta tego, co wiemy to spekulacje, czysty tekst wyciągnięty z plików gry, więc na razie, więcej potwierdzonych informacji nie ma. Kiedy coś się pojawi, damy Wam znać!

 

AUTOR: SHOVELLO

POPRAWKI: KRAMKOU

ŹRÓDŁO: WOWHEAD.COM

ORYGINALNY ARTYKUŁ: TUTAJ

  Copyright © 2018-2019  Azeroth.pl - POLSKI SERWIS UNIWERSUM WARCRAFTA