Copyright © 2018-2021  Azeroth.pl - POLSKI SERWIS UNIWERSUM WARCRAFTA

MENU

Activision Blizzard: Miliard dolarów przychodu z World of Warcraft w 2020!
02 listopada 2020

Pandemia dała się we znaki wielu branżom, a ludzie pozamykani w domach musieli jednak jakoś zabić czas i spora ich część postanowiła grać w gry wideo. Ktoś stracił, ale ktoś zyskał. W tym przypadku zyskała branża gier. Nie inaczej było w przypadku Activision Blizzard, który pochwalił się ostatnio, że Call of Duty, World of Warcraft oraz Candy Crush wygenerowały po miliardzie przychodu w 2020 roku! Z raportu finansowego wynika, że spółka zamknęła trzeci kwartał 2020 z 1,95 miliarda przychodu, a to daje 700 milionów więcej w podobnym okresie w 2019 roku.

 

 

Activision przyniosło 773 miliony dolarów przychodów i 345 milionów dolarów zysku, a największa zasługa w tym Call of Duty – Warzone i Modern Warfare.

 

 

Blizzard pochwalił się, że przedsprzedaż Shadowlands jest lepsza niż w przypadku Battle for Azeroth i że liczba abonentów jest bardziej stabilna niż rok wcześniej. Gry Blizzarda wygenerowały w trzecim kwartale 2020 411 milionów dolarów przychodu i 133 miliony dolarów zysku. Dowiedzieliśmy się, że w Overwatch gra miesięcznie 10 milionów graczy. Jest także większe zainteresowanie Heartstonem.

 

 

Do Activision Blizzard należy także mobilny gigant King. Przyniósł wydawcy w tym kwartale 536 milionów dolarów przychodów i 248 milionów zysku, głównie za sprawą Candy Crush.

 


AUTOR: KRAMKOU

ŹRÓDŁO: CD-ACTION.PL

 POLUB NAS NA FACEBOOKU! BĄDŹ NA BIEŻĄCO! 

TO TEŻ CIĘ POWINNO ZAINTERESOWAĆ: