MENU

Oficjalne stanowisko Blizzarda wobec Warcraft III: Reforged
04 lutego 2020

Po premierze Warcraft III: Reforged w sieci rozpętała się prawdziwa burza! Właściwie to przez internet przeszło tsunami wściekłych na Blizzarda fanów. Pisały o tym wszystkie portale poświęcone grom, ale i nie tylko. Gracze zarzucają Blizzardowi, że finalnie gra nie wygląda tak, jak obiecywał, że będzie, a do tego ma masę bugów. Średnia ocen na metacritic.com dla Reforged to 0.5, co jest najniższą notą dla gry komputerowej w historii serwisu. Niższą nawet od niesławnego Fallout 76.

 

 

Developerzy zajmujący się Warcraft III: Reforged opublikowali wczoraj na oficjalnym forum list do fanów Warcrafta 3. Dzięki uprzejmości Stoictaurus możemy przeczytać ten list w całości po polsku. Link do oryginalnego tekstu tutaj.

 

Witajcie Gracze War3,

 

W ciągu ostatnich kilku dni śledziliśmy wasze dyskusje i chcemy podziękować za opinie i wsparcie. Po pierwsze, chcemy powiedzieć, że jest nam przykro z powodu tych, których doświadczenia pozostawiały wiele do życzenia oraz chcielibyśmy podzielić się naszymi planami na przyszłość.

 

W dniu premiery przez kilka godzin występowały problemy z obciążeniem serwerów, które miały wpływ na możliwość natychmiastowego dołączenia do gry i udało nam się je rozwiązać dopiero nieco później. Oprócz tego widzieliśmy opinie społeczności na temat różnych aspektów Reforged, o których chcieliśmy pomówić.

 

Zanim przejdziemy dalej: zespół jest podekscytowany, że Warcraft III: Reforged w końcu jest wśród nas i jesteśmy w pełni zdeterminowani, by wspierać grę przez długi czas. Kilka poprawek i aktualizacji, o których pomówimy, to zaledwie część naszych planów. Ta gra jest integralną częścią DNA Blizzarda, z zespołem, który uwielbia Warcraft III i nie możemy się doczekać, aby oddać nasze serca War3: Reforged oraz społeczności Warcraft III w długoterminowej perspektywie.

 

Jednym z problemów związanych z Reforged, które widzieliśmy, są efekty wizualne podczas wybierania trybu klasycznego. Zidentyfikowaliśmy błąd, który powoduje, że kolory i cieniowanie wyglądają inaczej niż oryginalny Warcraft III, i testujemy już poprawkę, która zostanie uwzględniona w większej łatce rozwiązującej ten oraz wiele innych problemów. Oczekujemy wydania go pod koniec tego tygodnia. Łatka obejmie również wiele innych znanych problemów, takich jak niektóre animacje portretów i błędów dźwiękowych, wdrażanie niektórych poprawek interfejsu użytkownika i wiele innych. Prosimy, by zwrócić uwagę na informacje o łatce, aby uzyskać szczegółową listę wszystkich naprawionych błędów.

 

Kolejny problem, który widzimy, dotyczy funkcji online, takich jak tabele wyników i klany, które dotyczą wszystkich graczy Warcraft III, w tym tych, którzy nie kupili Reforged. Na BlizzConie dużo rozmawialiśmy o tym, jak zespół aktywnie pracuje nad wsparciem, aby zapewnić płynne przejście do tego nowego systemu MMR, podobnie jak w przypadku StarCraft: Remastered. Podobnie jak w przypadku SC:Remastered, te i inne funkcje zostaną zaadresowane w dużej łatce do gry Reforged, która rozwiąże również problemy graczy oryginalnej gry. W najbliższych tygodniach podzielimy się terminarzem. Zapewniamy, że zespół ciężko pracuje nad poprawieniem tych funkcji.Istnieją pewne problemy, o których wiemy, że nie będziemy w stanie ich rozwiązać i chcieliśmy uprzedzić o nich społeczności.

 

Począwszy od wersji 1.30 oryginalnej gry, zaobserwowaliśmy bardzo niskie wykorzystanie turniejów oraz wersji balansu "Reign of Chaos", więc usunęliśmy oba w połowie 2019 r. (W wersji 1.31). Wyeliminowanie konieczności utrzymywania elementów mało wykorzystanych pomogło nam usprawnić wspieranie gry i skupić się na obszarach gry, mających wpływ na większą ilość graczy. To powiedziawszy, spodziewamy się, że gracze, którzy wolą "Reign of Chaos", znajdą niestandardowe gry z podobnymi zestawami reguł, które mamy nadzieję, pomogą rozwiązać ten problem.

 

Jak rozmawialiśmy w zeszłym roku na BlizzConie, nie chcieliśmy, aby przerywniki filmowe zbyt daleko odbiegały od oryginalnej gry. Tłumaczyliśmy nasz proces myślowy głębiej w czasie pokazu, ale głównym przesłaniem jest to, że kampanie opowiadają jedną z klasycznych historii w historii Warcraft i chcemy zachować ducha prawdziwego Warcraft III, i pozwolić graczom na ponowne przeżycie niezapomnianych chwil (Choć przebudowane z nowymi animacjami i grafiką wyższej jakości).

 

Wiemy, że to nie obejmuje wszystkich pytań, ale zależy nam na rozwoju i wsparciu tej gry.Mamy nadzieję, że zwrócicie uwagę na łatkę w tym tygodniu oraz przyszłe aktualizacje i będziecie informować nas, co myślicie, gdy będziemy grę dopracowywać.Do tego czasu dziękujemy jak zawsze za wsparcie i pasję do Warcraft III.Dziękujemy za wszelkie opinie i będziemy nadal informować społeczność Warcraft III o wszystkim, nad czym pracujemy.

 

Z poważaniem,

Zespół Warcraft III: Reforged

 


AUTOR: KRAMKOU

TŁUMACZENIE LISTU: STOICTAURUS

ŹRÓDŁO: STOICTAURUS, BLIZZARD.COM

 

 POLUB NAS NA FACEBOOKU! BĄDŹ NA BIEŻĄCO! 

TO TEŻ CIĘ POWINNO ZAINTERESOWAĆ: 

30 listopada 2020
Głównego antagonistę dodatku Shadowlands poznaliśmy
25 listopada 2020
Przez cały okres trwania Battle
09 listopada 2020
Kiedy Arthas został pokonany, jego
29 października 2020
Pierwotnie premiera nowego dodatku do
07 października 2020
Pre-patch Shadowlands pojawi się na

  Copyright © 2018-2021  Azeroth.pl - POLSKI SERWIS UNIWERSUM WARCRAFTA