MENU

Warcraft: GO kolejną grą mobilną od Blizzarda?!
22 listopada 2018

Blizzard po dość chłodnym (LODOWATYM!) przyjęciu przez fanów informacji o Diablo Immortal na urządzenia mobilne postanowił zapowiedzieć na zaś, że Diablo nie będzie jedną ich grą, która trafi na telefony i tablety. Dlaczego tej firmie tak zależy, aby mieć swój udział w rynku gier mobilnych? Odpowiedź na to pytanie jest oczywista, są to pieniądze. Ten sektor rozwija się dużo szybciej niż pozostałe. Wystarczy spojrzeć na ten wykres:   

Pojawiły się informacje, które wskazują, że jedną z kolejnych gier mobilnych ma być Warcraft w stylu Pokemon Go!

Portal Kotaku opublikował artykuł, w którym napisał o przyszłości, teraźniejszości oraz przeszłości serii Diablo na podstawie danych z różnych źródeł, rzekomo głównie od pracowników Blizzarda. W artykule pojawiły się również informacje, ponoć od programisty Blizzarda, w których przekazał, że obecnie trwają prace nad wieloma grami mobilnymi, w większości oparte na modelu franczyzy. Dla osób, które nie rozumieją tego pojęcia, przytaczam cytat z Wikipedii: 

 

Franczyza – system sprzedaży towarów, usług lub technologii, który jest oparty na ścisłej i ciągłej współpracy pomiędzy prawnie i finansowo odrębnymi i niezależnymi przedsiębiorstwami: franczyzodawcą i jego indywidualnymi franczyzobiorcami.

 

Blizzard w tworzeniu gier na urządzenia mobilne doświadczenia nie ma, więc zleca to zadanie innym firmom. Było tak w przypadku Diablo Immortal, którym deweloperem jest chińskie studio NetEase.

 

Wracając do artykułu Kotaku to rzekomy ich informator powiedział również, że głównym twórcą nowego tytułu jest Cory Stockton. Cory pracuje w Blizzardzie od 2005 roku, jako główny programista World of Warcraft. Zawsze pojawiał się na "liście płac" każdego dodatku z wyjątkiem najnowszego Battle for Azeroth, tym razem został wymieniony jako "Blizzard Development Family". Prace nad obecnym dodatkiem rozpoczęły się na przełomie roku 2016/2017 więc potwierdza to teorie, że Cory pracuje od dłuższego czasu nad oddzielnym projektem. A tak się składa, że boom na Pokemon Go nastąpił w połowie 2016 roku i jak wspomina artykuł Cory Stockton sam pisał na Twitterze, że jest wielkim fanem tej gry. Warto przypomnieć również, że Cory był głównym projektantem systemu walk zwierzaków (Battle Pet System).

 

Warto przytoczyć także artykuł z 2011 roku autorstwa PCGamer, kiedy J.Allen Brack, obecny prezes Blizzard Entertainment, wówczas producent wykonawczy World of Warcraft spekulował na temat aplikacji mobilnej do WoWa, która miała obsługiwać i być rozszerzeniem do systemu walk zwierzaków. J.Allen powiedział, że byłoby to duże przedsięwzięcie, jednak ekipa dyskutuję o tym. 

A Ty czytelniku? Co sądzisz o Warcraft: Go? Zostanie cieplej przyjęty niż Diablo Immortal ? Daj znać w komentarzach!

 

autor: Kramkou
źródło: wowhead.com
kotaku.com

  Copyright © 2018-2019  Azeroth.pl - POLSKI SERWIS UNIWERSUM WARCRAFTA