Copyright © 2018-2021  Azeroth.pl - POLSKI SERWIS UNIWERSUM WARCRAFTA

MENU

BlizzCon 2019: Nasze typy!
26 października 2019

Ostatni rok nie był dla Blizzarda najlepszy, na pewno nie pod względem wizerunkowym. Zaczynając od dramy z Diablo Immortal na ostatnim BlizzConie, przez zwolnienie 800 pracowników, po ostatnią nieszczęsną sytuację ze zbanowanym zawodnikiem Heartstone, który poparł antychińskie protesty w Hongkongu podczas turnieju Grandmasters.

 

A wszystko dzieje się za kadencji J. Allena Bracka, który objął funkcje prezesa Blizzarda krótko przed BlizzConem 2018. Osobiście uważam, że obecny szef Blizzarda doskonale zdaje sobie sprawę, że najbliższy BlizzCon jest dla niego szansą, aby udowodnić, że pod jego przywództwem Blizzard może dalej być znany z tego, że robi świetne gry, a nie z zaliczania tylu wpadek. 

 

Blizzard wie, że zawiódł na ostatnim BlizzConie i przyznał to w jednym wywiadzie sam J. Allen Brack. Teraz Zamieć chwali się, że przyszły BlizzCon będzie jednym z najlepszych od lat. Mam nadzieje, że słowa znajdą pokrycie już 1 listopada! 

 

Przed typowaniem nowości ze znanych nam gier i uniwersów mam przeczucie, że Blizzard zapowie także KOMPLETNIE NOWĄ GRĘ! :-)

 

 WORLD OF WARCRAFT 

 

Atmosfera wokół World of Warcraft była również nie najlepsza. Zarzucano Battle for Azeroth, że jest nudne, że historia nie porywa. Blizzard zapewniał wiele razy, że postacie są moralnie szare. Jednak otrzymaliśmy historie, gdzie są dobrzy i źli, honorowi i niehonorowi. Podobnie jak w bajkach dla dzieci. Moglibyśmy wymieniać mankamenty, jednak chcemy skupić się na przyszłości... Odbiór gry polepszył się po aktualizacji 8.2, a zapowiedź 8.3 również została dosyć ciepło przyjęta przez graczy.

 

Osobiście uważam, że jeżeli Blizzard chce zrobić niezapomniany BlizzCon, musi przede wszystkim dać coś mocnego fanom WoWa, bo to w końcu jest ich produkt flagowy. Dodatek musi być naprawdę solidny, wprowadzający do gry wiele nowości z ciekawą historią, albo mogą po prostu zapowiedzieć długo wyczekiwany World of Warcraft 2.0. Jednak opcja WoW 2 wydaje się mieć małe szanse, ze względu na ryzyko oraz problemy, jakie za sobą niesie. 

 

Nasze typy względem World of Warcraft:

 

 • Zapowiedź nowego dodatku,
 • Nowe informacje o aktualizacji 8.3 + DATA JEJ PREMIERY,
 • Informacje o kolejnych fazach w World of Warcraft: Classic.

 

Jeżeli chodzi o szczegóły nowego dodatku to:

 

 • W nowym dodatku pojawi się Shadowlands, ale kraina zmarłych nie będzie głównym kontynentem dodatku,
 • Pojawi się nowa kraina Dragon Isles
 • Ważną rolę odegra Bolvar, czyli nowy Król Lisz, 
 • Pojawi się skalowanie poziomu postaci, czyli zamiast 120 będziemy ich mieć np. 60,
 • Poznamy Pana Śmierci Mueh'zala, czyli tajemniczego szefa Bwonsamdiego.
 • Uważamy, że w Shadowlands spotkamy Arthasa, ale nie będziemy przez długi czas wiedzieć, że to z nim mamy do czynienia.
 • Dowiemy się co konkretnie planuje Sylvanas,
 • KONIEC z artefaktami do grindowania,
 • Pojawią się drzewka talentów.

 

 WARCRAFT III: REFORGED

 

Zapowiedź remastera legendarnej trójki uratowała zeszłoroczny BlizzCon i uszczęśliwiła większość fanów kultowego RTS-a. Wielu z nas już nie może się doczekać premiery! Na pewno poznamy jej datę już w piątek. Blizzard zapewne wyciągnął wnioski z ogromnego HYPE na Reforged. Możliwe jest, że będą teraz śmielej odnawiać stare gry, na których na pewno zarobią. Jednak szczerze wolałbym, żeby skupili się na tworzeniu nowych. 

 

Kolejny wniosek, jaki wyciągnął to taki, że Reforged warto rozwijać. Możliwe, że pojawią się nowe dodatki do tej gry, które zabiorą nas np. w czasy Wojny Starożytnych.

 

Nasze typy względem Warcraft III: Reforged:

 

 • DATA PREMIERY,
 • Zapowiedź nowego dodatku ew. nowych kampanii.
 • Na BlizzConie zostanie pokazany kolejny odnowiony przerywnik filmowy. Uważam, że będzie ten, który przedstawiał przybycie Księcia Arthasa z wyprawy na Northrend.  

 

 OVERWATCH

 

Gra sama w sobie się Blizzardowi udała. To wiadome, była wielokrotnie okrzyknięta Grą Roku 2016. Uniwersum jest ciekawe, bohaterzy nietuzinkowi a sam gameplay przyjemny. 

 

Overwatch stracił ostatnio na popularności. Nowe osoby nie chcą kupować starej gry, która ma już prawie cztery lata, a to obecnie dużo, jeśli chodzi o strzelanki. Znudzeni gracze, którzy grę zakupili, nie chcą wracać do niej tylko ze względu na to, że pojawiła się w niej nowa grywalna postać. Dlatego Blizzard musi sytuacje ratować, a jest co ratować. Z Overwatcha można jeszcze sporo wyciągnąć, bo ma jeszcze niewykorzystany potencjał. 

 

Nasze typy względem Overwatch:

 

 • Kolejna część, czyli Overwatch 2 (premiera w 2021 r.), 
 • Nowy grywalny bohater. 

 

 DIABLO

 

Tutaj sprawa jest oczywista! Po zeszłorocznej wpadce z Diablo Immortal, jeżeli w tym roku Blizzard nie zapowie Diablo IV to będzie większa drama niż ze zbanowanym zawodnikiem Heartstone. Poza nową grą w uniwersum Diablo (koniecznie na PC :P) dostaniemy również datę premiery Diablo Immortal.  Może również plotki o współpracy z Netflixem nad serialem w uniwersum Diablo okażą się prawdą i Blizzard na "najlepszym BlizzConie od lat" to potwierdzi. 

 

Wiele osób uważa, że Blizzard zapowie również remaster Diablo II, co tak naprawdę wydaje się bez sensu. Zaraz ma wyjść mobilne Diablo, zapowiedziana będzie nowa część Diablo. Blizzard raczej nie będzie teraz inwestował czasu, energii a przede wszystkim pieniędzy w wydawanie tylu gier Diablo, tylko dlatego, że rok wcześniej zaliczył wtopę. Tak jak pisałem wyżej flagowym produktem i głównym źródłem dochodu jest jednak świat Warcrafta.

 

Nasze typy względem Diablo:

 

 • Diablo IV,
 • Data premiery Diablo Immortal,
 • Serial Diablo we współpracy z Netflixem.

 

 HEARTSTONE

 

Heartstone ma się dosyć dobrze, jeżeli chodzi o popularność. Ostatnio Riot Games zapowiedział swoją grę karcianą, co oznacza, że Blizzard będzie miał dosyć silną konkurencję. Jednak ekipa z Irvine miała za mało czasu, żeby jakoś się do tego ustosunkować. Raczej teraz nie spodziewamy się czegoś specjalnego. Blizzard w tym roku na BlizzConie zapowie tylko nowe rozszerzenie.  

 

Nasze typy względem Heartstone:

 

 • Nowe rozszerzenie. 

 

 HEROES OF THE STORM

 

Blizzard odsunął sporą część pracowników od tego projektu. Gra jest najmniej popularna na Battle.net. Parę dni temu zapowiedziano dodanie do gry Deathwinga. A sam panel, w którym Blizzard będzie opowiadał o nowościach w tej grze, będzie prowadzony na innej scenie w czasie trwania paneli tych darmowych, które mają być niespodzianką. Dlatego prawdopodobnie nic specjalnego związanego z HOTS nie szykują.

 

Blizzard opowiadał w wywiadach o tym, że zamierza inwestować w rynek gier mobilnych i dlatego ta gra może dostać swój spot na smartfony tak jak to jest w przypadku konkurencyjnego MOBA League of Legends.  

 

Nasze typy względem Heroes of the Storm:

 

 • Wersja mobilna gry,
 • Nowy grywalny bohater.

 

 STARCRAFT

 

Legendarny Starcraft już nieco podupada. Blizzard raczej nie będzie tworzył kolejnej części tej gry, bo jeśli chodzi o RTS-y to zajęty jest teraz Reforged. Jedyne co możne Blizzard próbować z nim zrobić to własnie spot na smartfony. Starcraft jest bardzo popularny w Azji, gdzie popularne są gry mobilne, więc takie połączenie może się więc Blizzardowi opłacić. 

 

Nasze typy względem Starcraft:

 

 • Wersja mobilna gry.

 

A jakie są Wasze typy na tegoroczny BlizzCon? Czy Blizzard w tym roku nie zawiedzie? Dajcie znać w komentarzach! 

 


AUTOR: KRAMKOU

 POLUB NAS NA FACEBOOKU! BĄDŹ NA BIEŻĄCO! 

TO TEŻ CIĘ POWINNO ZAINTERESOWAĆ: