MENU

MYTHRAX

 

 

Walka ta składa się z dwóch faz. Zanim do nich przejdziemy, warto zacząć od mechaniki, która będzie nam towarzyszyć cały pojedynek i jednocześnie jest jego najważniejszym elementem.

 

Mowa o Annihilation.

 

Czar ten zmniejsza nasze maksymalne życie o 1% i zadaje obrażenia co 3 sekundy. Oczywiście ma możliwość nakładania się na siebie.Czar ten jest aplikowany kiedy, mówiąc najprościej, zostaniemy trafieni jakąkolwiek umiejętnością Mythraxa. Niektórych z nich nie możemy uniknąć, jednak niektóre są do uniknięcia, więc naszym zadaniem jest otrzymać jak najmniej stacków Annihilation jak to tylko możliwe.

 

Kiedy zostaniemy trafieni i dostaniemy ten debuff, kilka zielonych kulek pojawi się dookoła nas. Są to Existence Fragments. Dotknięcie jednego zdejmuje z nas 2 stacki Annihilation. Jak pewnie się domyślacie, nie starczy ich dla każdego, więc trzeba rozważnie ich używać.

 

FAZA PIERWSZA

 

 • Essence Shear – umiejętność dla tanków. Boss, atakując, nakłada wiele stacków Annihilation i uniemożliwia tworzenie nowych Existence Fragments przez 30 sekund.
 • Obliteration Blast – Mythrax celuje w losowego gracza, ładuje, a następnie wystrzeliwuje olbrzymi pocisk, który zadaje duże obrażenia i nakłada Annihilation na każdego, kto znajdzie się na drodze.
 • Oblivion Sphere – umiejętność, która bardzo karała raid za posiadanie wielu melee dps. Powoduje, że losowy nie-tank, zostaje uwięziony w czarnej kuli, która nie pozwala mu się ruszyć i daje stack Annihilation co 2 sekundy. Oczywiście każdy, kto stał obok tego gracza, również traci kontrolę nad własną postacią. To był powód, dla którego gracze melee byli niemile widziani na tej walce, ponieważ nie jest to łatwe ustawić wielu melee z dala od innych melee i jednocześnie umożliwić im atakowanie bossa. Po ostatnim nerfie, Oblivion Sphere nie pojawi się już na graczu melee.

 

 

 

Imminent Ruin – czar, który zadaje obrażenia over-time i wybucha po 12 sekundach, zadając obrażenia całemu raidu, które zmniejszają się, im dalej jest gracz z czarem od reszty raidu.

 

 

Essence Shatter – na poziomie Heroic, kiedy Mythraxowi zostanie 20% życia, uniemożliwia nam generowanie nowych Existence Fragments.

 

TAKTYKA NA FAZĘ PIERWSZA:

 

 1. Każdy gracz ranged musi znajdować się w pewnej odległości od innych, nie możemy stać tuż obok siebie.
 2. Patrzeć, w którą stronę Mythrax jest skierowany podczas ładowania Obliteration Blast i szybko uciec z tego miejsca.
 3. Jeżeli widzimy gracza w Oblivion Sphere, możemy go uwolnić na dwa sposoby. Albo użyć umiejętności takich jak grip priesta, albo Typhoon druida, a drugi sposób to zacząć ich atakować (podczas pobytu w kuli, są dla nas wrodzy). Każdy nasz atak będzie wypychał ich coraz bardzej z tej kuli. Jeśli jakimś cudem, mamy dużą liczbę osób w kulkach, musimy bardzo ostrożnie ich z nich wyciągać, ponieważ każdy gracz, który opuści Oblivion Sphere, zada duże obrażenia raidowi.
 4. Jeśli dostaniemy Imminent Ruin, po prostu odsuwamy się od raidu. Na poziomie Raid Finder nie ma takiej konieczności.
 5. Tank powinien trzymać bossa „twarzą” do ściany, tyłem do raidu, aby nikt poza nim, nie otrzymał Essence Shear. Kiedy jeden tank zostanie tym trafiony raz, maksymalnie dwa, drugi tank przejmuje bossa, a pierwszy idzie i zbiera Existence Fragments, które wygenerowali inni gracze, jako że on sam nie może ich generować. Dlatego bardzo istotne jest, aby inni gracze nie otrzymywali Annihilation bez sensu i nie zabierali wszystkich Existence Fragments, bo tank nie będzie miał czego zbierać.

 

FAZA DRUGA

 

 • Xalzaix’s Awakening – na rozpoczęcie drugiej fazy, Mythrax, zacznie ładować czar, który zada bardzo duże obrażenia raidowi i nałoży na każdego 10 stacków Annihilation. Co więcej, dwa Oblivion Sphere pojawią się na losowych graczach.
 • Oblivion Veil – W tej fazie Mythrax osłania się przed naszymi atakami i zyskuje 99% redukcji obrażeń. Stoi w tym czasie na środku pomieszczenia i każdy, kto tam podejdzie, otrzyma sporą ilość obrażeń.
 • Visions of Madness – tworzy kopie maksimum 5 graczy. Kopie te zaczną atakować raid, rzucają czar Mind Flay, który spowalnia nas o 50% na 3 sek.
 • N’raqi Destroyer – dwa potężne addy pojawią się po przeciwnych stronach pokoju, wschodniej i zachodniej. Muszą być tankowane z dala od siebie, jeśli znajdą się w odległości 40 jardów, uzyskają aurę Critical Mass, która zwiększy ich obrażenia o 80% i zmniejszy otrzymywane obrażenia o 80%. Atakują tanka umiejętnością z fazy pierwszej – Essence Shear. Dodatkowo ładują możliwy do przerwania czar Void Volley, który zadaje raidowi dużo obrażeń.
 • Obliteration Beam – Mythrax skieruje się w jedną stronę i po chwili zacznie rzucać w to miejsce taki właśnie promień zagłady. Nie możemy w nim stać.

 

TAKTYKA NA FAZĘ DRUGĄ

 

 

 

 1. Kiedy Mythrax ładuje Xalzaix’s Awakening, cały raid musi być rozdzielony, z powodu Oblivion Sphere, które się pojawią.
 2. Kiedy się rozdzielamy, powinniśmy ustalić jedno miejsce w pomieszczeniu, w którym nikt nie stoi. Potrzebujemy miejsca, które będzie na pewno wolne od Oblivion Sphere.
 3. Po tym wszystkim idziemy do wskazanego miejsca, skupiamy się w nim bardzo blisko siebie. Pojawią się Visions of Madness. Zabijamy je jak najszybciej, aby nie zwalniały nas jak Obliteration Beam zacznie mieć miejsce.
 4. N’raqi Destroyers – muszą być tankowane przez obu tanków. Jeden idzie daleko od raidu i trzyma tam swojego, ale w odległości umożliwiającej ranged dps go atakować. Drugi zostaje z raidem, ale trzyma adda tyłem do nas. Przerywamy Void Volley, kiedy tylko możemy, healerzy i tak będą mieli pełne ręce roboty. Musimy zabić je jak najszybciej, gdyż tank nie będzie miał możliwości wyczyszczenia stacków Annihilation.
 5. W międzyczasie Mythrax będzie rzucał Obliteration Beam. W tym momencie wszyscy musimy stać w jednym miejscu, aby mieć pewność, że promień zostanie rzucony w naszą stronę. Kiedy już zacznie go ładować idziemy wszyscy razem z punktu A do B. Stoimy tam, atakujemy addy, jeśli jakieś są, kolejny promień i idziemy z punktu B do A. Po ok. minucie Mythrax przejdzie do fazy 1. Tuż przed końcem fazy drugiej powinniśmy zbierać Existence Fragments, podczas trwania fazy drugiej raczej skupiać się na mechanikach.

 

AUTOR: Shovello
POPRAWKI: Kramkou

ULDIR

  Copyright © 2018-2020  Azeroth.pl - POLSKI SERWIS UNIWERSUM WARCRAFTA