MENU

VEXIONA

 

 

Jest to walka składająca się trzech faz. Pojawia się w niej trochę addów, dlatego przyszykujcie swoje umiejętności obszarowe! Faza Druga rozpoczyna się, gdy boss uzyska 100% energii, po czym wraca do Fazy Pierwszej. Faza Trzecia rozpoczyna się, gdy bossowi zostanie 40% życia. 

 

FAZA PIERWSZA:

 

Walkę rozpoczynamy z bossem i jednym addem – VOID ASCENDANT.

 

Vexiona posiada trzy umiejętności:

 

DESPAIR - jest rzucane na tanka. Zadaje mu obrażenia w czasie, a po chwili wybucha, zadając obrażenia całemu rajdowi, które są powiększone o brakujące życie tanka. Healerzy muszą zadbać, aby tank był zdrowy przed wybuchem.

 

TWILIGHT BREATH – smok zieje ogniem w tanka, nakładając kumulujące się i permanentne osłabienie Void Corruption. Tylko tank może być trafiony tą umiejętnością.

 

ENCROACHING SHADOWS – wokół kilku losowych graczy pojawi się fioletowy okrąg. Zada nam obrażenia, a po kilku sekundach utworzy plamę na ziemi. Musimy uciec jak najdalej od rajdu i rozmieszczać plamy w kątach, ponieważ zostaną z nami do końca walki.

 

 

Drugim przeciwnikiem w tej fazie jest VOID ASCENDANT. Zaczynamy z nim walczyć na samym początku, a każdy kolejny pojawi się wraz z powtarzającą się fazą drugą. Co jakiś czas będzie atakował swojego tanka promieniem mocy cienia (Annihilation). Tank musi ustawić się tak, aby promień nie trafił nikogo innego z rajdu. Promień ten może zostać wykorzystany do zadawania obrażeń pojawiającym się addom, nie jest to jednak konieczne. Po zabiciu adda na ziemi pojawi się orb, który po podniesieniu wyczyści wszystkie kumulacje VOID CORRUPTION, dlatego powinien go podnieść tylko tank. Każdy orb umożliwi nam też jednorazowe użycie promienia do atakowania naszych wrogów.

 

 

Teraz przyszedł czas na addy. W trakcie walki na platformie pojawi się portal, z którego wybiegną dwa rodzaje addów:

 

FANATICAL CULTISTS - pasywnie zdobywają energię. Po zapełnieniu paska zamieniają się w Void Ascendant. Zdecydowanie nie możemy do tego dopuścić.

 

SPELLBOUND RITUALISTS - rzucają Void Bolt w losowych graczy. 

 

ADDY SĄ NAJWYŻSZYM PRIORYTETEM. 

 

FAZA DRUGA:

 

Jak wspominałem wcześniej, w tej fazie dostaniemy nowego Void Ascendanta. Na polu bitwy będą także inne addy. Musimy w dalszym ciągu je atakować, unikając przy tym Twilight Decimator. Na początku tej fazy Vexiona wzniesie się w przestworza, wybierze jedną z trzech części pomieszczenia (między schodami a środkiem, środek, lub między środkiem a końcem platformy) po czym brutalnie ukarze każdego, kto stał w tamtym miejscu. Musimy uniknąć jej ataków, patrząc nad którą częścią obecnie się ustawia – to ta będzie celem ataku. W dalszym ciągu mierzymy się z Annihilation, addami, Encroaching Shadows

 

Vexiona zaatakuje środek

 

 

FAZA TRZECIA:

 

W tej fazie Vexiona ma dostęp do umiejętności Twilight Breath i Encroaching Shadows. Poza tym pojawia się umiejętność EMPOWERED VOID CORRUPTION – wszystkie umiejętności Vexiony nakładają teraz to osłabienie na całą ekipę, co oznacza, że musimy zabić bossa zanim obrażenia tego osłabienia nas przemogą.

 

TERRIFYING PRESENCE – jeśli w promieniu 6 jardów od nas nie będzie żadnego kolegi, nasz Haste zostaje zmniejszony o 100%, dlatego staramy się ciągle być w jakiejś grupce.

 

HEART OF DARKNESS – czar, który zadaje bardzo duże obrażenia. Zmniejszają się one wraz ze wzrostem odległości od bossa. Dodatkowo każdy gracz będący pod wpływem Terrifying Presence otrzyma dodatkową kumulację Void Corruption i efekt Fear na kilka sekund. 

 

 

ZMIANY NA POZIOMIE HEROIC:

 

SINISTER SOULCARVER – nowy typ adda. Nie działają na niego efekty Root i Slow, teleportuje się do losowego gracza i ładuje Spitefull Assault. Zada to najbliższemu do adda graczowi duże obrażenia. Najlepiej jakby to tank był najbliższym do adda graczem.

 

DESOLATION – pojawia się w fazie trzeciej. Jest rzucane na losowego gracza, zadając mu po chwili niemal śmiertelne obrażenia i nakładając 30 kumulacji Void Corruption. Zarówno obrażenia jak i kumulacje są rozkładane na liczbę graczy. Pomóc z tą umiejętnością powinno przynajmniej 4 graczy - przy mniejszej liczbie boss się zezłości i nie będzie przyjemnie. 

 


AUTOR: SHOVELLO

POPRAWKI: KLAUDIA SZOSTAK

NY'ALOTHA

  Copyright © 2018-2020  Azeroth.pl - POLSKI SERWIS UNIWERSUM WARCRAFTA