MENU

IL’GYNOTH, CORRUPTION REBORN

 

 

Walka ma dwie fazy, w pierwszej walczymy bezpośrednio z Il’gynothem, natomiast w drugiej nasze wysiłki zostaną skupione na niszczeniu jego Organs of Corruption. Patrząc na własne doświadczenia z tym bossem uważam, że jest on jednym z trudniejszych (jeśli nie najtrudniejszym) bossów rajdu Ny’alotha.

 

FAZA PIERWSZA:

 

Atakujemy bossa, który znajduje się na środku platformy. Nie zdziwcie się tempem w jakim ubywa jego życie, ponieważ aby ukończyć każdą fazę pierwszą musimy ZABIĆ Il’gynotha, ale dopiero zabicie go po raz czwarty w tej walce będzie oznaczało jego śmierć ostateczną.

 

EYE OF N’ZOTH – laserowy promień skierowany w stronę tanka. Nikt nie powinien zostać trafiony tą umiejętnością poza tankiem, później wytłumaczę jak należy się ustawić.

 

CORRUPTOR’S GAZEkilku losowych graczy zostanie wybranych przez cienisty promień, który będzie za nimi podążał przez kilka sekund, zostawiając na swojej drodze cieniste placki, które zadają obrażenia i nakładają efekt Silence na każdego kto w nie wejdzie. Dlatego powinniśmy rozmieszczać je umiejętnie, aby nie utrudniać poruszania się innym graczom. 

 

Wchodząc na platformę przed sobą zobaczymy bossa, który znajdować się będzie na środku platformy. Na lewym, prawym i naprzeciwległym krańcu platformy znajdują się Organs of Corruption (oznaczone 1,2,3).

 

 

 • Na początku walki ustawiamy się naprzeciwko bossa, a tankowie w strefach 1 i 2.
 • W drugiej fazie przechodzimy do Organ 1.
 • W kolejnej fazie pierwszej stoimy w strefie 1, a tankowie w 2 i 3.
 • W następnej fazie drugiej przechodzimy do Organ 2.
 • W kolejnej fazie pierwszej zostajemy w strefie 2, a tankowie w strefie 3 i naprzeciwko bossa.
 • W ostatniej fazie drugiej przechodzimy do Organ 3.
 • W ostatniej fazie pierwszej zostajemy w strefie 3, a tankowie naprzeciwko bossa.

 

FAZA DRUGA:

 

W fazie drugiej naszym głównym celem jest zabicie Organ of Corruption. Na całej platformie znajdują się 3 takie, jednakże jesteśmy w stanie zabić tylko jeden, ponieważ po zabiciu jednego pozostałe leczą się do 100% życia i krótko po tym rozpoczyna się faza pierwsza, kiedy Organs nie są możliwe do atakowania. Każdy Organ będzie ładował czar Pumping Blood, który przyzwie adda Blood of Ny’alotha. Musimy koniecznie przerywać te ładowania, dlatego musimy podzielić rajd na 3 grupy. Główna grupa będzie atakowała Organ, który chcemy zabić, natomiast pozostałe dwie, składające się z optymalnie dwóch graczy będą przerywały ładowanie pozostałych dwóch Organów. 

 

BLOOD OF NY’ALOTHA – add, który wybierze jednego gracza i zacznie go gonić. Jeśli go złapie będzie zadawał spore obrażenia. Powinny zostać zabite jak najszybciej. Po śmierci detonują się, zadając spore obrażenia całemu rajdowi. Z każda kolejną fazą pierwszą będzie ich coraz więcej, ponieważ martwe Organy wyrzucają z siebie te addy, a my nie jesteśmy w stanie tego powstrzymać. Tak więc w czwartej fazie pierwszej aż trzy martwe Organy będą tworzyć nowe addy.

 

CURSED BLOOD – olbrzymi czerwony okrąg wokół kilku graczy, po paru sekundach wybuchnie, zadając obrażenia graczowi jak i wszystkim znajdującym się w promieniu rażenia. Musimy uważać, ponieważ okręgi są naprawdę duże, a nie chcemy aby obrażenia z kilku się nałożyły

 

Wszystko to przekłada się na następujące:

 

 1. W pierwszej fazie pierwszej unikamy jedynie Corruptor’s Gaze i umiejętnie je rozkładamy.
 2. W pierwszej fazie drugiej przerywamy czar Pumping Blood u wszystkich trzech Organów i zabijamy jeden i rozchodzimy się na czar Cursed Blood.
 3. W drugiej fazie pierwszej oprócz Corruptor’s Gaze mamy jeszcze addy, które musimy zabić, zanim wykończą graczy, których gonią.
 4. W drugiej fazie drugiej przerywamy czar u dwóch Organów, zabijamy jeden i pamiętamy o rozchodzeniu się na Cursed Blood i w dalszym ciągu mierzymy się z addami.
 5. Kolejne fazy pierwsze i drugie różnią się jedynie liczbą addów, których przybywa z każdym kolejnym martwym Organem. 

 

ZMIANY NA POZIOMIE HEROIC:

 

TOUCH OF THE CORRUPTOR wybierze kilku graczy, którzy po chwili stracą kontrolę nad swoją postacią. Zaczną podążać za innymi graczami i jeśli pozwolimy im się do nas zbliżyć, również stracimy kontrolę nad postacią. Jedyny sposób aby się temu przeciwstawić, to atakowanie ich do 30% ich życia. Jest to naprawdę spore utrudnienie całej walki i w bardzo szybkim czasie może spowodować WIPE. Najważniejsze tutaj to sprawne CC i szczególna uwaga gracze melee, którzy są najbardziej narażeni na otrzymanie tego efektu od innego gracza.

 


AUTOR: SHOVELLO

POPRAWKI: KRAMKOU

NY'ALOTHA

  Copyright © 2018-2020  Azeroth.pl - POLSKI SERWIS UNIWERSUM WARCRAFTA