Copyright © 2018-2021  Azeroth.pl - POLSKI SERWIS UNIWERSUM WARCRAFTA

MENU

[SPOJLER] Czy byliśmy manipulowani od początku dodatku?!
28 kwietnia 2019

Patch 8.2 już jakiś czas jest testowany na Publicznym Serwerze Testowym, a osoby zajmujące się szperaniem w dostępnych danych (tzw. dataminers), co jakiś czas udostępniają nam różne ciekawe rzeczy, które udało im się tam znaleźć.

W ostatnim czasie "odkopali" oni informacje dotyczące fabuły w kolejnym rajdzie Eternal Palace oraz dowiedzieli się co nieco na temat kontynuacji kampanii wojennej. 

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU BĘDZIE ZAWIERAŁA SPOJLERY DOTYCZĄCE FABUŁY!

 

DIALOGI ZNALEZIONE W PLIKACH BĘDĄ OZNACZANE TYM KOLOREM!

 

AZSHARA
 


Działania Azshary od zawsze miały jeden główny cel uwolnienie N’Zotha z jego więzienia.

Wiemy już, że najprawdopodobniej jej się to udaje. Od naszego pojawienia się na Nazjatarze królowa Nag pokazuje nam wizje uwolnienia N’Zotha chcąc, abyśmy skupili się na pokrzyżowaniu jej szyków.

 

Thalyssra: Tutaj… Ktoś jest… Jego macki pętają mój umysł.

Herald of N’Zoth: Więzienie słabnie. Świat krzyczy. N’Zoth powraca.

Shandris: O tam! Filary Tytanów. I łańcuchy znikające w ciemności.

Thalyssra: Azshara chce, żebyśmy to widzieli. Dlaczego? Na pewno wie, że nie dopuścimy do uwolnienia tego potwora.

Shandris: Nie ma czasu ostrzegać innych! Musimy zakończyć to raz na zawsze, bohaterowie… Teraz!

 

Pierwszym pytaniem, które nasuwa się na myśl, jest powód, dla którego Azshara chce, abyśmy ją powstrzymali. Niejednokrotnie pokazywaliśmy, że jesteśmy w stanie dokonać niemożliwego i zrobić wszystko dla dobra naszego świata. Ona również to wie. Azshara chce, żebyśmy byli przy niej podczas odprawiania ostatecznego rytuału, ponieważ… Byliśmy manipulowani od początku Battle for Azeroth!

Azshara: Wy już znacie prawdę, herosi? Każdy krok, który wykonaliście, był podporządkowany mej woli. Ten krasnolud uwierzył, że mogliście uratować Azeroth poprzez wzmacnianie waszego małego, lśniącego Serca. Podarunek od śpiącego tytana…. Tak, serce Tytana było tym, czego potrzebowałam. Nie do uleczenia świata… ale do zniszczenia więzienia Boga! Rytuał jest prawie zakończony. Czarne Imperium powraca…. A świat czeka na swoją prawdziwą królową.

 

Tak to właśnie będzie wyglądało. Na koniec bitwy Azshara zostanie uwięziona przez nas w Pałacu. Wtedy użyje naszego Artefaktu, aby obudzić N’Zotha. Ion Hazzikostas powiedział w wywiadzie, że po tej walce powinno być jasne, kto będzie finalnym bossem BfA. Wychodzi na to, że w patchu 8.3 zmierzymy się z samym N’Zothem.

 

 

Wg mnie oznacza to, że w patchu 8.3 wyruszymy do kolejnej krainy Ny’alotha tzw. Śpiącego Miasta, czyli miejsca, gdzie znajduje się Stary Bóg - prawdopodobnie. Mogłoby się wydawać, że przebudzenie wysłannika Voidu jest wystarczającym powodem, aby Przymierze i Horda znowu się zjednoczyły.

 

Czy, aby na pewno?

 

STOSUNKI MIĘDZY FRAKCJAMI

 

 

Na pierwszy rzut oka, może się wydawać, że będziemy mieli powtórkę z dodatku Mists of Pandaria. Sam patch 8.2 zaczyna się uratowaniem Baine’a od śmierci z rąk Sylvanas oraz planowaniem buntu przez Thralla i Saurfanga. Jaina i Lor’themar prowadzą działania w Nazjatarze, odrzucając to, co ich dzieli. Zdają sobie sprawę, że aby pokonać N’Zotha, muszą się zjednoczyć, tak jak miało to miejsce w Ahn’Qiraj i Ulduarze.

 

Lor’themar: Nasze zwycięstwo jest gorzkie. Pan Azshary powstanie. Nic nie jest w stanie tego zatrzymać.

Jaina: Pośród wszystkich swoich kłamstw, Priscilla Ashvane powiedziała jedną prawdę. Wojna pomiędzy nami odwracała naszą uwagę od największego wroga. Rozdzieleni nie powstrzymamy N’Zotha.

Lor’themar: Może i znaleźliśmy wspólny cel tutaj, na Nazjatarze, ale wojna wciąż trwa. Dopóki Sylvanas rządzi w Orgrimmarze, nie będzie pokoju.

Jaina: Wojna musi się skończyć. Dobrze o tym wiesz.

Lor’themar: Miałem nadzieję, że rozsądek przeważy. Jednak najwyższy czas z tym skończyć. Powiem moim ludziom, co się tutaj wydarzyło. Jak pokonaliśmy Azsharę, jednocząc się. O zagrożeniu czającym się w głębinach. O tym, że wszystko zniknie, jeśli poniesiemy porażkę. Potem stanę u boku Thralla i Saurfanga, modląc się, aby sin’dorei poszli za mną.

 

Wychodzi na to, że każdy przywódca jest teraz przeciwko Sylvanas. Co dziwniejsze, wydaje się, że ona tego chce! Rozkazała swoim ludziom, aby pozwolili nam na uwolnienie Baine’a i ucieczkę.

 

Niektórzy twierdzą, że Sylvanas chce zebrać wszystkich bohaterów w jednym miejscu, unicestwić, a następnie wskrzesić jako swoje sługi. Śmierć zaczyna odgrywać w naszym uniwersum coraz większą rolę, a z pewnością musimy liczyć się z siłą, której boją się Starzy Bogowie. Sam Ion Hazzikostas mówi o tym, że są pewne podobieństwa pomiędzy historią Sylvanas a Garrosha. Jednakże twierdzi on, że Sylvanas na pewno nie skończy na procesie, zakuta w łańcuchy. Nie jest to postać, która by na to pozwoliła.

 

Częściowo poznajemy rolę, jaką odegra Xal’atath, który trafił w ręce Sylvanas. Ma on pokierować Nathanosa do kolejnego punktu ich kampanii, czyli Nazjataru. Banshee przewidziała ogromne straty po obu stronach, ale to nie zatrzymuje jej przed wydaniem rozkazu. Bardzo możliwe, że to sztylet do niej przemawia, nasuwa się jednak pytanie, kto go teraz zamieszkuje? Dochodzimy teraz do najważniejszego momentu. Jaki jest plan Sylvanas?

 

 

W wykopanym dialogu Wodza Wojennego i Nathanosa, możemy przeczytać ciekawe zdanie:

 

Sylvanas: Nici, które tkaliśmy z taką troską, niedługo zostaną pociągnięte. Wojna robi to, co do niej należy. Ty natomiast, pamiętaj o tym, co dla nas najważniejsze. Wiesz, co nadciąga.

 

No właśnie, co nadciąga? Wiemy, że celem Sylvanas jest opanowanie Śmierci i uchronienie swego ludu przed zagładą. W trakcie Legionu próbowała zniewolić Eyir, co jeśli sztyletu Xal’atath chce użyć do zniewolenia Starego Boga? Jestem bardzo ciekawy relacji tej dwójki. Sylvanas nie wydaje się przejęta uwolnieniem N’Zotha. Może to przez to, że z nim współpracuje, albo wręcz odwrotnie, jako wysłannik mocy Śmierci wie, że niedługo Stary Bóg zostanie zniszczony?

 

Bardzo dużo pytań, bardzo mało odpowiedzi. Jeśli chodzi o moje przypuszczenia, myślę, że patch 8.3 przeniesie nas do Ny’alotha, gdzie stoczymy walkę z N’Zothem i pokonamy go na koniec dodatku.

 


AUTOR: Shovello

POPRAWKI: Kramkou

ŹRÓDŁO: wowhead.com

 POLUB NAS NA FACEBOOKU! BĄDŹ NA BIEŻĄCO! 

TO TEŻ CIĘ POWINNO ZAINTERESOWAĆ: