Copyright © 2018-2021  Azeroth.pl - POLSKI SERWIS UNIWERSUM WARCRAFTA

MENU

Wiemy, kto jest siostrą Zimowej Królowej! [SPOJLERY]
09 maja 2021

W jednym z rozdziałów kampanii Nocnych Wróżek (Night Fae) razem z Thiernaxem i Qadarinem snuliśmy plany wobec pomocy dla Tyrande, jak uwolnić ją od mocy Nocnego Wojownika (Night Warrior), którą na siebie ściągnęła po tragicznych wydarzeniach na Teldrassil. Razem z naszymi przyjaciółmi doszliśmy do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie zebranie dawnych Nocnych Wojowników, na których w specjalnym rytuale podzielimy moc Tyrande. Poszukiwaniem ich miał zająć się wówczas Huln Highmountain. 

 

UWAGA!

ARTYKUŁ ZAWIERA BARDZO ISTOTNE FABULARNE SPOJLERY!

 

Tyrande jako Nocny Wojownik

 

W aktualizacji 9.1 kontynuujemy ten wątek i dowiadujemy się, że Huln wpadł na tropy dwóch byłych Nocnych Wojowników w Maldraxxus i w Revendreth.

Pierwszym okazuje się Khaliiq, prawa ręka Lady Vashj. W zamian za kilka zadań postanawiają nam pomóc. 

 

Następnie jesteśmy wezwani do Revendreth, ponieważ Huln został złapany przez Stonewright. Naszym zadaniem jest odnalezienie go w sanktuarium, ale Stonewright nie wpuszcza tam nikogo z powodu rosnącego problemu z Nathrezimami. Na szczęście jest z nami Landy Moonberry, która tworzy iluzje, dzięki której wyglądamy na jednego z żołnierzy Kamiennego Legionu. Po wejściu do środka zauważamy też uwięzionego Mal'Ganisa, który jest pilnie strzeżony. Po wykonaniu paru zadań dowiadujemy się, że Stonewright jest wściekła zjawieniem się Hulna i chce go wrzucić prosto do Czeluści, ale po tym, jak docieramy od niej i opowiadamy o naszych zamiarach i mowie nam o tym, że to ona jest drugim Nocnym Wojownikiem i że może nam pomóc.

 

 

Tutaj krótka dygresja, ponieważ pod artykułem na ten temat na portalu wowhead.com zauważyliśmy mnóstwo komentarzy o tym, że Stonewright nie mogła być Nocnym Wojownikiem, ponieważ jest Venthyrem, a oni zostali stworzeni przez Denathriusa. Wielu zapomniało jednak, że Stonewright została pierwszym Venthyrem stworzonym z duszy śmiertelnika! Zatem wszystko się zgadza! :)

 

Następnie wracamy do Ardeanweald, gdzie rozpoczyna się rytuał, ale nie przebiega tak, jak się tego spodziewaliśmy. Tyrande traci kontrole nad swoją mocą, a nawet pochłania jej coraz więcej. Kiedy wszystko wygląda naprawdę bardzo źle, pojawia się przerywnik filmowy, który nie jest jeszcze dostępny. Po jego zakończeniu widzimy obok nas Zimową Królowe trzymającą Łzę Elune, a Tyrande znowu jest sobą... Z rozmowy dowiadujemy się, że głos Elune jest zarazem piękny i smutny. Natomiast Zimowa Królowa mówi:

 

- Moja siostra... Po tym całym czasie.. Nie porzuciła mnie...

- Chodź ze mną bohaterze. Zaniesiemy Łzę mojej siostry do Serca Lasu.

 

 

Teorie o tym, kto jest siostrą królowej Ardeanweald były dwie, jedna mówiła, że to Elune, a druga, że to Eonar... Ta pierwsza okazała się prawdziwa. Czy w takim razie w scence, która pojawi się dopiero w aktualizacji 9.1, ujrzymy legendarną Elune po raz pierwszy? Miejmy nadzieje, że przekonamy się o tym już wkrótce!

 


AUTOR: SHOVELLO

POPRAWKI: KRAMKOU

ŹRÓDŁO: WOWHEAD.COM

 POLUB NAS NA FACEBOOKU! BĄDŹ NA BIEŻĄCO! 

TO TEŻ CIĘ POWINNO ZAINTERESOWAĆ: