Copyright © 2018-2021  Azeroth.pl - POLSKI SERWIS UNIWERSUM WARCRAFTA

MENU

Recenzja gry Small World of Warcraft!
19 września 2020

Small World to strategiczna gra planszowa zaprojektowana przez Phillippe'a Kayaertsa i wydana pierwszy raz przez Days of Wonder w 2009 roku. W grze właściwie chodzi o podbój krain i ich utrzymanie. Do dyspozycji mamy rasy i ich armie, które mają różne umiejętności specjalne. Co więcej, losowo otrzymują one dodatkowe umiejętności. Wygrywa osoba, która na koniec gry będzie miała największą ilość żetonów zwycięstwa. Wydawnictwo Days of Wonder we współpracy z Blizzardem wydało nową grę Small World of Warcraft, której premiera odbyła się we wrześniu tego roku, w tym również w Polsce.

 

 

 

Otrzymałem od firmy REBEL.PL jeden egzemplarz w prezencie, aby móc go przetestować, obejrzeć i podzielić się opinią z Wami. REBEL.PL jest odpowiedzialny za polskie wydanie Small World w także tej edycji z World of Warcraft. Jeżeli nigdy nie grałeś w Small Worldy, możesz mieć na początku pewne trudności, ponieważ dla niewtajemniczonych to stara magia. Dlatego przed rozpoczęciem gry warto obejrzeć relacje u jakiegoś youtubera, który zna się na grach planszowych i potrafi je wyjaśniać. Sam korzystałem z tego filmiku i tego. Poza tym każdy gracz w trakcie rozgrywki będzie miał do dyspozycji swoją instrukcję.

 

Nie jestem wielkim fanem gier planszowych, nie gram w nie często, ale w Small World of Warcraft rozegrałem kilka partii i muszę przyznać, że gdy zasady gry się już klarują, to potrafi ona bardzo wciągnąć! Zacząłem przygodę z Warcraftem właśnie od serii gier strategicznych dlatego przykładowo możliwość zdobycia Ostrza Mrozu, dzięki któremu podbój kolejnych krain jest łatwiejszy, bardzo mi się podoba! Do samej gry możecie zaprosić osoby, które w WoWa nigdy nie grały, a kto wie, może dzięki Small World w końcu spróbują. Small World of Warcraft jest też świetnym pomysłem na spędzenie czasu podczas przykładowo zjazdów gildyjnych, czy po prostu w gronie rodziny i przyjaciół. 

 

Byłem spokojny od początku o samą jakość wykonania, bo Blizzard nie daje licencji byle komu i nie zawiodłem się, bo gra wykonana jest bardzo dobrze. Martwi mnie jedynie to, że wszystkie części poza kostką są wykonane z tektury, przez co gra może szybciej się zniszczyć. Gra kosztuje około 270 zł, dlatego miałem nadzieje, że w środku będzie więcej "stałych" elementów.

 

Mimo wszystko z czystym sumieniem mogę polecić wszystkim fanom World of Warcraft, ale także wszystkim fanom planszówek, bo Small World of Warcraft to wyjątkowo udany mix! Grę możecie zamówić tutaj!

WWW.FACEBOOK.COM/REBELPL

 


AUTOR: KRAMKOU

 POLUB NAS NA FACEBOOKU! BĄDŹ NA BIEŻĄCO! 

TO TEŻ CIĘ POWINNO ZAINTERESOWAĆ: