Copyright © 2018-2021  Azeroth.pl - POLSKI SERWIS UNIWERSUM WARCRAFTA

MENU

Pandemic World of Warcraft: Wrath of the Lich King - RECENZJA!
19 grudnia 2021

Oryginalna gra Pandemic została wydana w 2008 roku, podobnie jak Wrath of the Lich King. Po 13 latach drogi tej gry planszowej i słynnego dodatku do World of Warcraft się zeszły. Pandemic otrzymało wiele nagród, cieszyło się nią mnóstwo ludzi, pojawiło się jej kilka wydań np. z Cthulhu. Czas, w którym walczyliśmy z plagą Arthasa, były dla World of Warcraft czasem, kiedy cieszył się największą popularnością. Starsi fani wspominają ten okres z ogromnym sentymentem, a dodatek Wrath of the Lich King wielu uważa do dzisiaj za najlepszy. Takie połączenie wydaje się skazane na sukces. Czy twórcy wykorzystali ten potencjał? Oceńmy! 

 

Jeszcze zafoliowane elementy :)

 

Nie spodziewałem się, że rozpakowywanie tego sprawi mi tyle radości. Tak naprawdę nie wiedziałem do końca czego się spodziewać. Starałem się unikać materiałów na ten temat, aby nie popsuć sobie pierwszego wrażenia i uważam, że bardzo dobrze zrobiłem.

Najbardziej podobają mi się tutaj figurki, a w środku będzie ich naprawdę wiele! Jest to 36 ghuli, 3 plugastwa, 7 bohaterów oraz oczywiście Król Lisz. Wykonane są bardzo starannie z dbałością o detale takie jak elementy zbroi, broni itd. Jest mi bardzo szkoda, że twórcy nie postanowili również dodać figury Cytadeli, zamiast tego mamy ją w postaci kartonowego składaka. 

 

 

Poza tym w środku znajdziemy także kości, żetony czy karty. Nie można przyczepić się do ich wykonania, ponieważ są zrobione tak, jak należy. Wykorzystywane są jednak grafiki, które już pojawiały się w produktach licencjonowanych. Zauważyłem wiele obrazków, które wcześniej widziałem, chociażby w World of Warcraft: Monopoly, czy Heartstone. Wygląda to, jakby wielu twórców korzystało z gotowej bazy multimediów, a szkoda chciałbym tutaj ujrzeć więcej unikalnych grafik. 

 

 

W grze mamy do dyspozycji siedmiu legendarnych bohaterów Azeroth: 

 

  • Thrall
  • Jaina Proudmoore
  • Varian Wrynn
  • Sylwana Bieżywiatr
  • Muradin Miedziobrody
  • Tyrion Fordring
  • Lady Liadrin

 

Każdy bohater posiada swoje unikalne zdolności, przykładowo Thrall razi wrogów łańcuchem piorunów, a dzięki grupowej teleportacji Jainy szybko przerzucimy naszą drużynę z miejsca na miejsce. 

 

 

Przygotowanie wszystkiego, czyli rozłożenie planszy, ustawienie figurek, wyłożenie kart, zajmie nam około 10 minut. Przygotowana gra zajmuje dosyć sporo miejsca, dlatego warto robić to na dużym stole lub na podłodze. Należy pamiętać, że przecież musi być także miejsce na napoje i przekąski! :-)

 

Cel gry jest taki sam jak w dodatku Wrath of the Lich King powstrzymanie plagi i rozprawienie się z Królem Liszem. Żeby się z nim zmierzyć, musimy najpierw wyeliminować poddane mu ghule i plugastwa. Czas niestety nie działa na naszą korzyść, ponieważ z końcem każdej rundy liczebność armii nieumarłych wzrasta. Dlatego ważne jest, abyśmy wspólnie z innymi graczami ustalili najpierw strategie działania. Tutaj bardzo istotna jest kooperacja! W tej edycji nowością są misje reprezentujące zagrożenia, które należy wykonać, aby oczyścić sobie drogę do Cytadeli Lodowej Korony. Łącznie zadań jest trzy, po jednym w trzech krainach.

 

 

Proces polonizacji gry wypadł według mnie bardzo dobrze, ponieważ tłumaczenie świetnie wpisuje się w klimat uniwersum World of Warcraft. Na pewno zwrócicie uwagę na takie kwiatuszki jak Sywlana Bieżywiatr. Tutaj jednak muszę wziąć w obronę polskiego wydawcę REBEL.PL, bo musiał korzystać z niektórych tłumaczeń z góry ustalonych. Mnie osobiście tłumaczenie nazw własnych już nie przeszkadza. Przyzwyczaiłem się do nich, a dyskusje i lamenty na ten temat mnie zwyczajnie już nużą. 

 

 

Wrath of the Lich King wizualnie prezentuje się naprawdę bardzo dobrze. Zasady gry nie są specjalnie skomplikowane, a przebieg rozrywki jest emocjonujący i potrafi dostarczyć mnóstwo zabawy. Wymienione wyżej mankamenty i tak nie przełożyły się na pozytywne wrażenie, jakie zrobiła na mnie ta pozycja. Polecam szczególnie fanom warcraftowych gadżetów, ponieważ ładne pudełko będzie pięknie prezentować się na półce! Jest to także idealny prezent na zbliżające się święta.

 


AUTOR: Kramkou

 

 POLUB NAS NA FACEBOOKU! BĄDŹ NA BIEŻĄCO! 

TO TEŻ CIĘ POWINNO ZAINTERESOWAĆ: