Copyright © 2018-2021  Azeroth.pl - POLSKI SERWIS UNIWERSUM WARCRAFTA

MENU

Nano Nost: Spotkanie Blizzarda z twórcami Nostalriusa było tylko akcją PR!
12 kwietnia 2021

Udostępnienie klasycznego World of Warcraft było przez Blizzarda rozpatrywane przez bardzo długi czas. W 2016 roku twórcy World of Warcraft ogłosili, że umówili się na spotkanie z osobami odpowiedzialnymi za Nostalriusa, który był wówczas największym prywatnym serwerem z klasycznym WoWem. Jednym z podawanych powodów tego spotkania było rzekoma chęć uzyskania pomocy przy tworzeniu oficjalnych serwerów Vanili, ponieważ stworzenie ich nie było dla Blizzarda wówczas takie proste, jak mogłoby się wydawać. 

 

Po tym, jak Blizzard spotkał się z twórcami Nostalriusa, sprawa od razu ucichła. Społeczność graczy sądziła, że ze względu na klauzule poufności obie strony musiały milczeć. Były również nadzieje, że twórcy projektu pomogą jednak Blizzardowi w stworzeniu serwerów World of Warcraft: Classic

 

Jeden z założycieli Nostalriusa Nano Nost opublikował 6 kwietnia wideo, w którym opowiedział całą historię spotkania, zamknięcia prywatnego serwera oraz inne szczegóły. Powiedział też, że Blizzard nigdy nie skontaktował się z nimi po tym spotkaniu. Wszystko było prawdopodobnie akcją PR ze strony firmy, aby uspokoić społeczność. Zamiast tego wysyłano śledczych, którzy skanowali osoby zaangażowane w Nostalrius i wywierali na nich presje.

 

 

 


AUTOR: KRAMKOU

ŹRÓDŁO: VANION.EU

 POLUB NAS NA FACEBOOKU! BĄDŹ NA BIEŻĄCO! 

TO TEŻ CIĘ POWINNO ZAINTERESOWAĆ: