Copyright © 2018-2021  Azeroth.pl - POLSKI SERWIS UNIWERSUM WARCRAFTA

MENU

[SPOJLER] Nazjatar i Grobowiec Sargerasa
14 czerwca 2019

 

 

Jak już pewnie większość z Was wie w kolejnym patchu udamy się na nową krainę Nazjatar. Obszar ten dotychczas spoczywał na dnie oceanu. Masy wody go zalewające zostały przez Azsharę rozsunięte. Wiadome jest, że dysponuje ona potężną mocą, jednak nie udałoby się jej to samej. Teraz wiemy, że do tego użyła potężnego artefaktu…. Tidestone of Golganneth!

 

 

Brzmi znajomo?

 

Dla niewtajemniczonych przypominamy:

 

Był to jeden z tzw. "Filarów Stworzenia", czyli artefaktów stworzonych przez samych Tytanów. Spora części fabularna dodatku Legion opierała się na ich poszukiwaniu. Tidestone znaleźliśmy w Azsunie i przy okazji poznaliśmy tam również Księcia Farondisa i jego poddanych. Zarówno książę, jak i jego lud zostali przeklęci przez Azsharę podczas Wojny Starożytnych. Ich duszę nie mogą zaznać spokoju od tamtej pory. Jako zmarli zostali uwięzieni w świecie żywych. Czym zasłużyli sobie na taki los? Cóż, Farondis chciał użyć mocy artefaktu, aby zniszczyć Studnię Wieczności, by nie dopuścić do inwazji Płonącego Legionu. Niestety nie udało mu się to bo, jego zamiary zostały odkryte a on i jego poddani ukarani.

 

Ostatecznie zdobywamy Tidestone i ukrywamy go w Dalaranie do czasu zdobycia pozostałych Filarów.

 

 

 

Moc Filarów Stworzenia była nam potrzebna do zapieczętowania Grobowca Sargerasa i odcięciu Płonącego Legionu od posiłków. Oczywiście udało nam się to, a artefakty są tam bezpieczne do dzisiaj. Czy aby na pewno? W patchu 8.2 dowiadujemy się, że Azshara zdobyła Tidestone. Jak do tego doszło? Wydaje się niemożliwe, abyśmy po sukcesie w Grobowcu zostawili Filary niestrzeżone.

Po kampanii na Argus, podczas prób usunięcia spaczenia z miecza Sargerasa Magni mówi, że moc Filarów wystarczyłaby, aby tego dokonać, jednak nie możemy tego zrobić, ponieważ Grobowiec MUSI pozostać zapieczętowany.

 

 

Czy Azshara ograniczyła się do Tidestone’a czy zabrała również pozostałe? Jednym z artefaktów, o których jest mowa jest Tears of Elune. Artefakt ten był użyty przez Xaviusa do spaczenia Ysery. Podczas serii zadań związanych z Esencjami Serca Azeroth dowiadujemy się, że Szmaragdowy Sen został spaczony i że Void się w nim zagnieździł, a duszy Ysery nigdzie nie ma.

 

 

Brak nawet jednego oznacza, że Grobowiec Sargerasa znów jest otwarty. Może Płonący Legion nie jest już problemem, ale jego twórca nadal pozostaje żywy... Nikt nie wie, jakie to może mieć konsekwencje.

 

Wszystko wskazuje na to, że Farondis odegra jakąś rolę w nadchodzącym patchu. Podczas przygody w Azsunie dowiedzieliśmy się jaką nienawiścią pała do Azshary. Możliwe jest, że będziemy potrzebowali jego pomocy w czasie kampanii w Nazjatarze.

 

Kolejną wskazówką jest portal do Azsuny w Komnacie Portali w Orgrimmarze i Stormwind. To nie może być przypadek, że Blizzard wybrał akurat tę lokację. Prawdopodobnie znowu czeka nas wycieczka do Azsuny!

 

 

Może wreszcie doczekamy się powrotu Khadgara, który w Legionie pomógł nam zdobyć Filary Stworzenia i użyć ich mocy... może tym razem pomoże nam je odzyskać.

 


AUTOR: Shovello

POPRAWKI: Kramkou 

 POLUB NAS NA FACEBOOKU! BĄDŹ NA BIEŻĄCO! 

TO TEŻ CIĘ POWINNO ZAINTERESOWAĆ: