MENU

Nawiązania do Gry o Tron w World of Warcraft!
18 marca 2019

Premiera finałowego sezonu Gry o Tron już 14 kwietnia! Serial, który pokochało miliony ludzi na całym świecie! Gra o Tron jest serialową adaptacją książek z serii "Pieśń Lodu i Ognia" George R.R. Martina. W World of Warcraft znajdziemy mnóstwo nawiązań do tego uniwersum i nic w tym dziwnego, bo uniwersa w wielu aspektach podobne. No.. smoki.. zjednoczone królestwa.. czy mroźny złoczyńca z północy.. przecież my to znamy!

 

Oto subiektywna lista najciekawszych naszym zdaniem nawiązań! Kolejność losowa! 

1. ARCHMAGE MELIS

 

 • Mag ognia z Class Hall magów. Jest to oczywiście nawiązanie do Melisandre, kapłanki Czerwonego Boga z Gry o Tron. Jej kwestia "night is dark and full of demons" (pol. "noc jest ciemna i pełna demonów") to wariacja słynnego powiedzenia Melisandre "night is dark and full of terrors" (pol. "noc jest ciemna i pełna strachów"). 

 

 

2. CERSEI DUSKSINGER

 

 • Krwawa Elfka, która przebywa w Swamp of Sorrows. Jest w sekretnym związku z pewnym giermkiem i jest to nawiązanie do królowej Cersei i jej krótkiego romansu z giermkiem i kuzynem zarazem Lancelem Lannisterem.

 

 

3. DANAERIS AMBERSTAR

 

 • Możemy ją spotkać na Draenorze, jest magiem ognia. Jest to hołd dla Matki Smoków Daenerys Targaryen! 

 

 

4. AMELIA CLARKE

 

 • Podobne nawiązanie, jak to wcześniej jednak tym razem do aktorki grającej Daenerys, czyli Emilii Clarke! Aktorka sprawia wrażenie bardzo sympatycznej, emanuje bardzo pozytywną energią i jest bardzo piękną kobietą. Nic dziwnego, że Blizzard postanowił ją w grze umieścić. W World of Warcraft zajmuję się sprzedawaniem przedmiotów za PvP. 

 

 

Dobra ile można o jednej aktorce..

 

 

..idziemy dalej! 

 

5. COIN OF MANY FACES 

 

 • Zabawka, którą możemy zdobyć podczas wydarzenia Hallow’s End. Może nas zamienić w którąś z postaci z naszego Garnizonu. Jest to oczywiste nawiązanie do wyznawców Boga o Wielu Twarzach z Braavos.

 

 

6. MUR

 

 • Na Pandarii spora część obszaru odgrodzona jest murem, który ma chronić jej mieszkańców od niebezpieczeństw czających się tuż za nim. Pandareni Shado-Pan strzegą muru, dokładnie tak jak Nocna Straż z Gry o Tron. 
   
 • Ich powiedzenia, takie jak "We are the sword in the shadows" czy "We are the watchers on the wall." (pol. "Jesteśmy mieczem w ciemności" i "Jesteśmy strażnikami na murze") nawiązują do przysięgi, którą wartownicy w Grze o Tron składają.

 

 

 

7. RIDDOH AND FRAN

 

 • Mogą być naszymi przeciwnikami w Brawler’s guild. Jest to nawiązanie do Hodora i Brana. Hodor był wielki facetem, o wielkim sercu.. niestety też mocno upośledzony umysłowo. Bran Stark po wypadku nie mógł chodzić, więc Hodor nosił go w czasie wędrówki na plecach.

 

 

 • Sam aktor grający Hordora, czyli Kristian Nairn przyznał wielokrotnie, że uwielbia grać w World of Warcraft i jest wielkim fanem gier Blizzarda! 

 

8. THE KINGSLAYER (POL. KRÓLOBÓJCA

 

 • Tytuł, jaki gracz otrzymuje po zabiciu Króla Lisza, ostatniego bossa rajdu Icecrown Citadel. Takie samo przezwisko miał Jaime Lannister, zabójca Szalonego Króla Aerysa Targaryena.

 

 

9. TALENTY DEATH KNIGHT!

 

 • Grając rycerzem śmierci mamy możliwość wyboru takich talentów, jak  White Walker i  Winter is Coming, które w oczywisty sposób nawiązują do Gry o Tron.

 

 • White Walker (pol. Biały Wędrowiec) - zamieszkują według legend Krainy Wiecznej Zimy – położony najbardziej na północ i nigdy nieprzeniesiony na mapy region Westeros, z którego nikt nigdy nie powrócił. (źródło www.westeros.pl

 

 

 • Winter is Coming - (pol. Nadchodzi zima) - dewiza rodu Starków. 

 

10. KRWAWE GODY

 

 •  Smoky Direwolf , którego możemy zdobyć w garnizonie ma tekst "Believed to reside mostly in the north. Hates weddings". (pol. "Prawdopodobnie najczęściej przebywa na północy. Nienawidzi Wesel"). Jest to nawiązanie do finału trzeciego sezonu tzw. Krwawych Godów.
 
UWAGA NA SPOJLERY!
 
 
11. BONUS :)
 
 
AUTOR: Shovello
POPRAWKI: Kramkou

 POLUB NAS NA FACEBOOKU! BĄDŹ NA BIEŻĄCO! 

 NIE ZAPOMNIJ SKOMENTOWAĆ TEGO ARTYKUŁU:

  Copyright © 2018-2019  Azeroth.pl - POLSKI SERWIS UNIWERSUM WARCRAFTA