Copyright © 2018-2021  Azeroth.pl - POLSKI SERWIS UNIWERSUM WARCRAFTA

MENU

LORE: Teron Gorefiend, czyli pierwszy Rycerz Śmierci
06 marca 2020

Na ostatnim BlizzConie Blizzard zapowiedział nowy dodatek do World of Warcraft, czyli Shadowlands. Jedną z nowych rzeczy, które wprowadzi to rozszerzenie, będzie Rycerz Śmierci dostępny dla ras sprzymierzonych i pandarenów. Osoby, które kupiły Shadowlands w przedsprzedaży, mogą korzystać z tej nowości od aktualizacji 8.3.

 

Rycerz Śmierci jako grywalna rasa pojawił się w WoWie w dodatku Wrath of the Lich King, ale oczywiście to nie był ich początek w uniwersum Warcrafta. Wśród niektórych graczy panuje błędne przekonanie, że pierwszym Rycerzem Śmierci był Arthas, który stał się nim po zdobyciu Ostrza Mrozu. Prawda okazuje się jednak zupełnie inna, ponieważ pierwsi Rycerze Śmierci na Azeroth pojawili się dużo wcześniej, a dokładnie w czasie tzw. Drugiej Wojny.

 

Ogrim Zgładziciel w filmie Warcraft (2016)

 

Orgrim Zgładziciel, pokonawszy niegodziwego Czarnorękiego, przejął władzę nad Hordą. Jedną z pierwszych rzeczy, którą zrobił jako nowy Wódz Wojenny, było wyeliminowanie Rady Cienia. Ogrim wykorzystał fakt, że ich lider, Gul'dan, był wówczas w śpiączce. Trwała wojna, wojska Hordy posuwały się naprzód, lecz jedna rzecz nie dawała spokoju nowemu wodzowi. Zgładziciel obawiał się magii, którą władali ludzie oraz paladynów, którzy korzystali z mocy światłości. Horda, by wygrać wojnę, potrzebowała własnej magii, która mogłaby przeciwstawić się tej używanej przez ludzi. Jednym źródłem magii w Hordzie byli czarnoksiężnicy i szamani. Orgrim musiał jednak pozbyć się najpotężniejszych czarnoksiężników, a szamani stracili więź z żywiołami poprzez swoje kontakty z magią spaczenia.

 

Gul'dan w dodatku World of Warcraft: Legion

 

Gdy Gul'dan w końcu się przebudził, a Cho'gall opowiedział mu co się stało, ten szybko, by ratować swoje życie, poprzysiągł wierność Ogrimowi. Obiecał także, że da Hordzie wojowników, którzy będą w stanie sprzeciwić się ludzkiej magii oraz będą budzić strach w szeregach wroga. Ogrim, mimo swej nieufności, przystał na tę propozycję. 

 

Gul'dan rozkazał nekrolitom zebrać ciała zabitych rycerzy Wichrogrodu i ich wskrzesić. Mijały dni, lecz zadanie zlecone przez Gul'dana przerosło nekrolitów. Ich przywódca, Rakmar, tłumaczył, że ożywione ciała stają się jedynie bezmyślnymi zombie. Efekt ten nie zadowalał czarnoksiężnika. Zebrał on więc wszystkich nekrolitów w jednym miejscu i rozpoczął rytuał. Gdy wszyscy byli zajęci ceremonią, Gul'dan stanął za Rakmarem i wbił mu nóż w plecy, po czym rzucił go na ołtarz i wyciął z niego serce. Po chwili serce w dłoni oprawcy zaczęło się przekształcać za pomocą magii. Skurczyło się i stwardniało, przybierając nienaturalny kształt. W tym samym czasie Cho'gall zabił pozostałych nekrolitów i również wypruł z nich serca. Uzyskane w ten sposób organy zostały umieszczone w rękojeściach buław, stanowiąc ich czoło. 

 

Następnego dnia Gul'dan postanowił zademonstrować Ogrimowi efekt swojej pracy. Pokazał mu rząd ludzkich ciał. Wódz Wojenny Hordy na ich widok poczuł wówczas tylko niesmak. Po chwili umieszczono w martwych rękach stworzone wcześniej buławy. Nagle jedno z ciał zaczęło się ruszać, aż w końcu wstało. Gul'dan za pomocą buławy i magii spaczenia sprowadził duszę zabitego orka z Rady Cienia i umieścił ją w tym ludzkim ciele. Tak oto powstał pierwszy Rycerz Śmierci, Teron Gorefiend. Ogrim zadowolony z tego co zobaczył, powiedział: 

 

"Będziecie moimi Rycerzami Śmierci, awangardą Wielkiej Hordy, razem zmiażdżymy ludzi, odbierzemy im ziemie i uczynimy je bezpiecznymi dla naszego ludu."

 

Teron Gorefiend - artwork z Kronik

 

Teron Gorefiend jest pierwszym rycerzem, który powstał z magii spaczenia, lecz nie był jedyny. Rycerze Śmierci odegrali w Drugiej Wojnie istotą rolę. Powstanie oraz poczynania pierwszych Rycerzy Śmierci zostały opisane w książce pióra Aarona Rosenberga pod tytułem "Fale Ciemności". Polecam wam bardzo tę pozycję.

 


ŹRÓDŁO: WORLD OF WARCRAFT "FALE CIEMNOŚCI" - AARON ROSENBERG

 

AUTOR: VEGOV

POPRAWKI: KRAMKOU, KLAUDIA SZOSTAK

 POLUB NAS NA FACEBOOKU! BĄDŹ NA BIEŻĄCO! 

TO TEŻ CIĘ POWINNO ZAINTERESOWAĆ: