Copyright © 2018-2021  Azeroth.pl - POLSKI SERWIS UNIWERSUM WARCRAFTA

MENU

LORE: Ner'zhul i powstanie Króla Lisza!
03 października 2019

Każdy gracz World of Warcraft z pewnością kojarzy postać Króla Lisza Arthasa. Jest on uznawany za jednego z największych złoczyńców Azeroth, ale jest także jedną z najpopularniejszych postaci wśród graczy. Jednakże wydaje mi się, że nie wszyscy dokładnie wiedzą kim tak naprawdę jest Król Lisz. Nie był nim Arthas, a przynajmniej nie do końca. Niedoszły król Lordaeronu był po prostu naczyniem, które Król Lisz uzupełnił swoją duszą... 

 

Dwa oblicza księcia Arthasa

 

Żeby dowiedzieć się o nim całej prawdy, musimy cofnąć się do czasów Drugiej Wojny.

 

Kiedy Horda została pokonana, plany Legionu na podbicie Azeroth legły w gruzach. Demony poniosły porażkę, ale się nie poddawały. Wręcz przeciwnie, Kil’jaeden wyciągnął z niej wnioski. Horda przegrała przez wewnętrzne konflikty i brak lojalności. Mroczny Demon już nigdy więcej nie dopuści do takiej sytuacji. W jego głowie narodził się już kolejny plan! 

 

Plan powołania nowej, potężnej armii, dzięki której zdobędzie Azeroth. Jedyne czego potrzebował to silna dusza, zaznajomiona z tajnikami magii, która trzymałaby tę armię w ryzach. Kil’jaeden znał kogoś takiego. Ten ktoś był odpowiedzialny za niedawne roztrzaskanie Draenoru. Ner’zhul i jego poddani, po tej katastrofie, zdołali uciec do Wirującej Pustki.

 

Tam jednak już czekały na nich demony...

 

Tortury, jakie przygotowali dla orkowego szamana jego oprawcy – Tichondrius, Balnazzar, Detheroc, Mal’Ganis i Varimathras – były koszmarne. Rozrywali jego fizyczne ciało kawałek po kawałeczku, utrzymując jego dusze w perfekcyjnej kondycji. Wkrótce Ner’zhul zaczął błagać o śmierć. Kil’jaeden zgodził się dać mu to, czego chciał pod warunkiem, że zgodzi służyć Legionowi jako nowa broń.

 

Upiorni Władcy - Warcraft III: Reign Of Chaos


Ork przystał na propozycję. Demon zabił go, a następnie wskrzesił, dając mu przy tym niedostępne dla niego wcześniej moce. Upiorni Władcy zespoili jego bezcielesną duszę ze specjalnie stworzonym pancerzem i potężnym mieczem runicznym Frostmourne. Wszystko to zostało umieszczone w twardej bryle lodu, aby uwięzić i kontrolować Ner’zhula.

 

Zbroja Króla Lisza uwięziona w bryle lodu - Warcraft III: The Frozen Throne

 

Król Lisz, bo tym teraz był, dostał obietnicę otrzymania wolności, jeśli będzie lojalny wobec Legionu.

Wiedział jednak, że były to puste słowa. Dlatego powoli zaczął układać własny plan ucieczki. W międzyczasie wszyscy poddani Ner’zhula również przeszli fizyczną przemianę. Armia Nieumarłych była gotowa.

 

Kil’jaeden wyjawił swój plan nowemu słudze. Jego zadaniem będzie osłabienie Azeroth przez zesłanie nań zabójczej plagi, zamieniającej ludzi w posłusznych, nieumarłych sługów, którzy osłabią obronę tego świata przed przybyciem Legionu. Mroczny Demon nie do końca ufał Królowi Lisz. Postanowił, że Upiorni Władcy będą mu towarzyszyć w wyprawie na Azeroth. Dzięki ogromnym nakładom mocy udało się im stworzyć mały portal między Wirującą Pustką a Azeroth. Po przejściu blok lodu Króla Lisza wylądował na lodowcu w mroźnej krainie Northrend. Po uderzeniu, lodowe więzienie Króla Lisz zmieniło kształt, zaczęło przypominać tron.

 

W trakcie, gdy Upiorni Władcy budowali fortecę wokół Mroźnego Tronu, Król Lisz testował swoją moc. Musiał być ostrożny, ponieważ Kil’jaeden nie chciał, aby świat dowiedział się o nowym zagrożeniu przedwcześnie. Pierwszym celem nowego pana na Northrend stały się Wendigo i Lodowe Trolle. Następnie potężne plemienia Vrykuli. Każde stworzenie, jedno po drugim, było mordowane przez sługów Króla Lisz, aby zostać odrodzonym jako bezrozumna, nieumarła istota. W międzyczasie zaczął pracować nad plagą nieumarłych. Mógł ją kontrolować siłą swojego umysłu i w ramach testu, wysłał na małą ludzką wioskę. Po 3 dniach wszyscy jej mieszkańcy byli już martwi. Krótko po tym powstali znów tym razem jako nieumarli. 

 

Tron Mrozu - World of Warcraft: Wrath of The Lich King

 

Król Lisz nigdy nie czuł się tak potężny! Każda nowa dusza, każde nowe ciało wznosiło jego moc na poziomy, o których nigdy nawet nie marzył. 

 

Upiorni Władcy również nie próżnowali, zbudowali wokół Mroźnego Tronu prawdziwą fortecę, która miała służyć za bazę całej kampanii przeciwko Azeroth. Plan Kil’jaedena powoli się ziszczał. Rozkazał Królowi Lisz poszerzyć swoją jurysdykcję, miał zdobyć całe Northrend. Król Lisz robił wszystko, czego Mroczny Demon od niego chciał, ale nie był wobec niego lojalny. Po cichu szukał sposobu na wyrwanie się spod jego kontroli. Wiedział, że największym zagrożeniem są inteligentni i sprytni Upiorni Władcy. Jednak ich moc nie mogła się równać z mocą, jaką zdobył Król Lisz. Pozwalał im wierzyć, że jest ich więźniem, że mają nad nim kontrolę. Łowca zaczął obserwować swoją zwierzynę. Kiedy odnajdzie jej słabe punkty, zaatakuje.

 


AUTOR: Shovello

POPRAWKI: Kramkou

ŹRÓDŁO: World of Warcraft Chronicle Volume 3

 POLUB NAS NA FACEBOOKU! BĄDŹ NA BIEŻĄCO! 

TO TEŻ CIĘ POWINNO ZAINTERESOWAĆ: