Copyright © 2018-2021  Azeroth.pl - POLSKI SERWIS UNIWERSUM WARCRAFTA

MENU

LORE: 10 najważniejszych kobiet Azeroth!
23 marca 2020

W tym miesiącu obchodziliśmy święto kobiet, postanowiłem więc sporządzić moją SUBIEKTYWNĄ listę najważniejszych, najbardziej wpływowych kobiet uniwersum Warcrafta. O każdej z tych postaci można by pisać osobne treści, ponieważ ich lore jest naprawdę zawiłe i rozbudowane.

 

10. LIADRIN 

 

Liandrin jest przywódczynią Zakonu Krwawych Rycerzy. Zakon składa się z wojowników i kapłanów, którzy czerpią moc ze zniewolonego M'uru. Liandrin była niegdyś elfią kapłanką, lecz po upadku Quel'Thalas ona i inne wysokie elfy zostali odcięci od mocy światła. Gdy do Srebrnej Łuny został przetransportowany naaru, ona zasugerowała, żeby użyć jego mocy. Odegrała ważna role w dodatku Legion w kampanii paladynów, a także była swego rodzaju mediatorem między Hordą a Nightborne, którzy ostatecznie się sprzymierzyli.

 

 

9. MORIA

 

Królowa Regentka, córka Magniego, wdowa po Dagranie. Siłą przejęła władzę nad Żelazną Kuźnią i prowadziła tam okrutne rządy. Przed śmiercią z ręki Variana Wrynna uratował ją jego syn Anduin, tłumacząc, że jej śmierć wprowadzi zamęt w kwestii sukcesji Żelaznej Kuźni, co skutkowałoby wojną domową. Po tych wydarzeniach z polecenia Króla Wrynna została utworzona Rada Trzech Młotów, w której wraz z Morią, zasiadają także Muradin i Falstad. Moria w Radzie reprezentuje klan Czarnorytych i również za jej sprawą pojawili się oni jako rasa sprzymierzona dla Przymierza w Czwartej Wojnie. 

 

 

8. MAIEV 

 

Maiev to nocna elfka, niegdyś kapłanka bogini Elune. Walczyła z Płonącym Legionem w czasie jego pierwszej inwazji. Po skazaniu Ilidana na dożywotnie więzienie została jego strażniczką. Pilnowała Illidana aż do momentu jego uwolnienia. Maiev miała jednak do Ilidana osobistą urazę, ponieważ mało brakowało, a zabiłby jej brata. Postanowiła z powrotem wtrącić go do lochu. Ledwo uszła z życiem w Grobowcu Sargerasa, gdy Illidan zdobył potężny artefakt tzw. Oko Sargerasa. Była tak zaślepiona zemstą, że prawie poświeciła życie Tyrande, by dorwać Illidana. Udało się jej to w dodatku The Burning Crusade z pomocą bohaterów Azeroth. Nieco wcześniej sama została uwięziona przez Illidana w Czarnej Cytadeli. Wraz z innymi Strażniczkami dzielnie walczyła z Legionem w czasie jego ostatniej inwazji.

 

 

 

7. YSERA

 

Dzięki mocy otrzymanej od Eonar stała się jedną z pięciu Aspektów. Stworzyła wymiar zwany Szmaragdowym Snem, który był obrazem Azeroth nietkniętym cywilizacją i bardzo lubiła tam przebywać. Brała udział w Wojnie Starożytnych, oddała część swojej mocy na rzecz Duszy Demona. Jako jedna z czterech aspektów, stworzyła Nordrassil na nowo powstałej Studni Wieczności. W dodatku Legion padła ofiarą Xaviusa, który przemienił ją w smoka Koszmaru. Została zabita przez Tyrande i jej sojuszników, gdy zaatakowała Świątynie Elune w Val'sharah. Jej ducha możemy spotkać w Szmaragdowym Śnie po pokonaniu Xaviusa w rajdzie The Emerald Nightmare.

 

 

 

6. TYRANDE

 

Była członkiem ruchu oporu w trakcie Wojny Starożytnych, gdzie wraz z braćmi Burzogniewnymi przyczyniła się do jej w miarę szczęśliwego zakończenia. Po wojnie została najwyższą kapłanką Elune oraz przywódczynią nocnych elfów. W swoim życiu doznała wiele cierpienia, nie raz podnosiła łuk w obronie swojego ludu. Sprzymierzyła się z Hordą i Przymierzem w trakcie bitwy pod Górą Hyjal, która była wydarzeniem kulminacyjnym drugiej inwazji Płonącego Legionu. Jest odpowiedzialna za uwolnienie Ilidana. Gdy Sylvanas rozkazała spalić Teldrassil, Tyrande się załamała... na tyle, że poświeciła życie, odprawiając starożytny rytuał, po którym stała się tzw. Nocnym Wojownikiem. Obecnie pała nienawiścią do Hordy i pragnie zemsty.

 

 

5. ALEXSTRASZA

 

Jest obrońcą wszelkiego życia na Azeroth i tak jak jej siostra, brała udział w Wojnie Starożytnych oraz przy stworzeniu Drzewa Życia. Zniewolona przez orków z Czarnej Skały, którzy używali jej potomstwa jako wierzchowców w trakcie Drugiej Wojny. Kres jej cierpieniu przyniósł młody mag Ronin. Pierwszy raz mamy z nią do czynienia w dodatku Wrath of the Lich King. Broniła wówczas ludzkiej rasy przed gniewem obłąkanego Malygosa. Brała udział, wraz ze swoimi smokami, w oczyszczeniu zarazy spod bram Angrathar. Dziś można ją spotkać na szczycie Wyrmest w Północnej Grani.

 

 

4. KRÓLOWA AZSHARA

 

Azshara była niegdyś królową Kaldorei, którzy ją z resztą uwielbiali. Była bardzo piękna i pociągła ją magia. Na jej cześć stolice Kaldorei nazwaną Zin-Azshari. Sargeras tak jej imponował, że otworzyła drogę do Azeroth dla jego Płonącej Krucjaty. Chciała zostać jego zoną i u jego boku rządzić światem. Plan ten na szczęście się nie powiódł. Po Wielkim Rozdarciu morze pochłonęło jej miasto wraz z jego mieszkańcami i samą Azshara. Tam skonfrontowała się z N'zothem, który zaproponował jej współpracę. Ostatecznie na nią przystała i wraz z jej poddanymi zamieniła się w nagi. Spotkać ją możemy na Nazjatarze, jako ostatniego bossa rajdu Azshara's Eternal Palace. Po pokonaniu wciąż jeszcze żywa zostaje zabrana przez Starego Boga w odmęty oceanu.

 

3. AEGWYNN

 

Przedostatnia Strażnik Tirisfal, polowała na demony na całym Azeroth, a nawet zmierzyła się z awatarem samego Sargerasa. Ku jej zdziwieniu pokonała go bez większych problemów, lecz demoniczny władca spaczył jej nienarodzone jeszcze dziecko, czyli Medivha. Po tych wydarzeniach stała się arogancka i bardzo pewna siebie, a na domiar złego postanowiła, iż to ona wybierze następnego Strażnika Tirisfal i tak też uczyniła, namaszczając swojego syna na to stanowisko. Zbudowała wieżę Karhazan, w której ukrywała się przed światem, a przede wszystkim Kirin Torem.

 

Kiedy dowiedziała się o szaleństwie syna, postanowiła go powstrzymać, lecz została pokonana. Resztką mocy teleportowała się w najdalsze możliwe miejsce. Zamieszkała na Kalimdorze, a po śmierci Medivha postanowiła, że będzie oszczędzać moc, żeby ściągnąć go z powrotem na Azeroth. Udało jej się to po dwóch dekadach. 

 

 

2. JAINA

 

Obecnie jeden z najpotężniejszych magów Azeroth. Jako młoda dziewczyna była bardzo uzdolniona magicznie. Dlatego rodzice wysłali ją do Dalaranu, aby pod nadzorem arcymaga Antonidasa rozwijała swój talent. Przebywała też jakiś czas na dworze króla Terenasa, gdzie zbliżyła się do jego syna księcia Arthasa. 

 

Ewakuowała się z niedobitkami Lorderanu do Kalimodru, gdzie brała udział w obronie góry Hyjal, w której Archimonde został pokonany. Następnie założyła miasto-państwo Theramore na wschodnim wybrzeżu Kalimdoru. Była zagorzałą zwolenniczką dialogu z Hordą. Było tak do czasu zniszczenia Theramore na rozkaz Garosha. Straciła wtedy prawie wszystkich, których kochała. Jej stosunek do Hordy zmienił się diametralnie. Po tych wydarzeniach staje na czele Kirin Toru. Jednak, gdy Przymierze znowu jednoczyło siły z Hordą w wojnie przeciwko Legionowi, abdykowała. Na jakiś czas słuch o niej zaginał. Kiedy wybuchła kolejna wojna z Hordą znowu dała o sobie znać. Wróciła do rodzinnego Kul Tiras, gdzie czekała ją konfrontacja z grzechami przeszłości. Była jedną z najważniejszych postaci dodatku Battle for Azeroth.

 

 

 

1. SYLWANA

 

Chyba nikogo nie powinno dziwić pierwsze miejsce na tej liście. Sylwana jest obecnie jedną z najważniejszych i najpotężniejszych postaci uniwersum Warcrafta. Stała na czele obrony Srebrnej Łuny w czasie Trzeciej Wojny. Zaciekle broniła swojej ojczyzny przed wojskami księcia Arthasa. Zginęła z rąk Rycerza Śmierci, a następnie została przez niego wskrzeszona jako Banshee, całkowicie zależna od woli Króla Lisza. Gdy moc Króla Lisza słabła, ona i część innych nieumarłych odzyskała świadomość. Przebudowała katakumby pod ruinami stolicy Lordaeronu na pełnoprawne miasto, które było bastionem Opuszczonych aż do Czwartej Wojny.

Pojawiła się w każdym dodatku, odgrywając mniejszą lub większą rolę. W śmierci Vol'jina na Strzaskanym Wybrzeżu została Wodzem Wojennym Hordy. Po ostatecznym pokonaniu Legionu wypowiedziała wojnę Przymierzu. Na jej rozkaz spłonęło Teldrassil, a w odpowiedzi Przymierze uderzyło na jej stolice, która również na jej rozkaz została ostatecznie zniszczona. Pokonała Bolvara i zniszczyła Hełm Dominacji, rozdzierając w ten sposób barierę, która dzieliła Azeroth i Krainę Cienia. 

 

 


AUTOR: VEGOV

POPRAWKI: KRAMKOU, KLAUDIA SZOSTAK

 POLUB NAS NA FACEBOOKU! BĄDŹ NA BIEŻĄCO! 

TO TEŻ CIĘ POWINNO ZAINTERESOWAĆ: