MENU

PORADNIK DOTYCZĄCY KOLEKCJONOWANIA, ŁAPANIA i LVLOWANIA PETÓW AUTOR: Arianaya

 

1. Wstęp:

 

Żeby zacząć przygodę z petami, trzeba porozmawiać z pet trainerem; znajdują się oni w startowych lokacjach, w takich wioskach jak na przykład: Goldshire, Dolanaar, Razor Hill czy Brill itp.

 

Wykonując dla nich ciąg krótkich zadań, odblokowuje się pierwsze miejsce na zwierzaka i umiejętność Revive Battle Pets, a osiągnięcia takie jak: Newbie (podniesienie peta do poziomu 3) i Just A Pup (podniesienie peta do poziomu 5) dodają pozostałe dwa miejsca na pety, dzięki czemu tworzymy drużynę trzech petów i tak już do końca naszej przygody.

 

Kolejne zadania od pet trainera polegają na pokonywaniu tzw. Pet Tamer w różnych lokacjach Azeroth, co daje nam nowe rzeczy dla petów oraz ulepszenie dla naszej Pet Cage (klatka do łapania zwierzątek w czasie walki z nimi), ale nie jest konieczne, żeby to robić od razu, ponieważ odblokowanie trzech miejsc i nauka umiejętności Revive Battle Pets umożliwia już pełną eksplorację świata walk zwierzątek.

 

Każda rasa dostaje od takiego pet trainera zwierzątko na początek, żeby w ogóle móc zacząć zdobywanie nowych:

 

 

Warto wiedzieć, że zwierzęta mają róże stopniowanie: Poor, Common, Uncommon i Rare.

Oczywiście najlepiej dążyć do tego by wszystkie pety miały poziom Rare. W dalszej części poradnika wyjaśnię w jaki sposób.

Większość petów można mieć w trzech egzemplarzach. Większość petów z dropu czy od sprzedawców (vendorów) można dać do klatki (Put In Cage), a następnie sprzedać. Petów złapanych w czasie walki NIE MOŻNA dać do klatki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Rodzaje petów:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Skills

 

Pet zdobywa nowe umiejętności w czasie levelowania jak gracz, dodają się one automatycznie.

Na 25 poziomie pet ma 6 skilli, ale naraz może używać tylko 3 i przed walką musi je wybrać.

 

 

Każdy skill jest opatrzony opisem oraz symbolem, przeciwko jakiemu rodzajowi petów jest silny i słaby.

Przed rozpoczęciem walki w terenie, (czyli nie z Pet Tamerami), widzimy, z jakim rodzajem mamy do

czynienia i możemy odpowiednio dobrać skille.

 

 

4. Addons

 

Najlepiej na początek zainstalować sobie kilka addonów (wszystkie są dostępne w aplikacji Twitch).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Gdzie je zdobyć? 

 

Łapanie w czasie walki (Pet Battle): walczymy z petem, którego chcemy złapać i gdy ma poniżej 30% zdrowia, to podświetla nam się skill Pet Cage i można wtedy go złapać. Mając addon PetTracker można łatwo śledzić ich lokacje, ale należy pamiętać, o tym, że niektóre pety są trudniejsze do zdobycia np.: Unborn Val’kyr, do zdobycia w Northrend, ma bardzo słaby respawn, wtedy PetTracker nam zaznacza możliwe miejsca, gdzie ten pet może się pojawić. Są także zwierzątka pojawiające się tylko przy określonej pogodzie (np.: małpka do złapania w Stranglethorn Vale tylko, jak pada deszcz, czy lisek w Stormpeaks tylko jak śnieży).

 

Uwaga: nawet jeśli wśród przeciwników są 3 pety, to możemy złapać tylko jednego na walkę.

 

Drop: pety można zdobyć z raidów, elitek, rarek, czasem ze zwykłych mobów, z gniazd (np.: Darting Hatchling z gniazda raptorów w Dustwallow Marsh).

 

Vendorzy, czyli sprzedawcy – zazwyczaj, by kupić pety u sprzedawcy trzeba mieć wbitą reputację w danej frakcji (np.: wbicie reputacji w Dreamweavers, w dodatku Legion, pozwala nam kupić od nich peta Ash’ana). Trzeba zawsze sprawdzić, jakiego poziomu reputacji wymaga dany vendor, czasem wystarczy revered, a innym razem trzeba dobić do exalted.

 

Uwaga: niektórzy vendorzy sprzedają za złoto, czasem pojawia się inna waluta (np.: Champion’s Seal w Argent Tournament).

 

Profesje – tutaj nie trzeba wiele wyjaśniać, praktycznie każda profesja w grze daje możliwość zrobienia różnych, specyficznych dla danego zawodu. Problemem może być samo zdobycie receptury, bo niektóre są rzadkie i trzeba je wydropić lub zrobić określony ciąg questów, lub achivementów. Jeśli nie mamy danej profesji, można takiego peta kupić na Auction Housie lub poprosić kogoś, żeby nam zrobił, dając mu materiały.

 

Questy – w tym wypadku najbardziej opłaca się robić loremastera, ponieważ można dostać peta za skończenie określonego wątku w danej krainie. Np.: Emmigosa za ciąg questów w Azsunie).

 

Achivementy – wiele osiągnięć zdobywanych w grze nagradzanych jest właśnie companionem. Np.: Hogs za osiągnięcie That’s Whack z eventu comiesięcznego Darkmoon Faire. Jak się wejdzie w zakładkę achivementy w grze, to w Reward (nagroda) jest napisane, czy za dane osiągnięcie jest pet.

 

World Event – za udział w wydarzeniach z okazji określonego święta (Love Is In The AirNoblegardenBrewfest itp.) można otrzymać companiony bądź je kupić u sprzedawców z orkeślonego eventu (często też za eventową walutę). To warto zrobić od razu, jak nadarzy się okazja, bo większość wydarzeń jest raz na rok (poza Darkmoon Faire, które jest co miesiąc).

 

Promotion – jednorazowe akcje jak na przykład: urodziny WoWa, BlizzCon (za kupienie biletu na niego), questy i achivementy w prepatchu do nowego dodatku Np. Iron Starlette.

 

In-Game Shop – czyli ze sklepu Blizzarda za prawdziwe pieniądze lub te które mamy za kupno WoW Token

 

Trading Card Game – czyli pety z kodów z kart, zakupionych w pakietach.

 

Auction House – tutaj gracze sprzedają zwierzątka, jest to dobra opcja, jeśli ma się trudność z wydropieniem peta lub chce się zdobyć companiona z Trading Card Game (należy pamiętać, że cena takiego peta może sięgać 100 tys. lub więcej).

 

Black Market – tutaj można licytować różne rzadkie zwierzaki, ale mogą one pochodzić z różnych źródeł: zarówno z dropu, jak i TCG.

 

6. Levelowanie Petów

 

Maksymalny poziom, jaki można osiągnąć to 25.

 

Wszystkie pety, jakie zdobywamy (poza tymi łapanymi w Pet Battles) mają z definicji poziom 1 i trzeba je wylevelować.

Przedstawię tutaj 2 sposoby jak tego dokonać.

 

Sposób 1: 

 

Expienie krainami.Krainy z dodatków Classic – Mists of Pandaria mają podział na levele, czyli w Elwynn Forest są pety na poziomie 1-2, Wesfall - 2-4 i tak dalej, aż do krain od Outland do Pandarii, gdzie pety mają poziom 23-25.

W kolejnych dodatkach (Draenor, Legion) pety mają level 25.

 

Otwierając mapę danego obszaru, widzimy na górze poziom dla gracza a na dole dla petów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najlepiej zwiększać poziom swoich petów wraz z lvlowaniem swojej pety, a przy okazji też poszerzać swoją kolekcje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sposób 2: Flawless Battle-Training Stone

 

 

W Dalaranie (Legion) jest vendor Lio the Lioness (ci, co grali na Warlords of Draenor znają ją ze swojego Garrisonu) lub Serr’ah (Horda), u której można kupić Flawless Battle-Training Stone za 3 Pet Charm (jeden kamyczek daje 1 poziom dowolnego petowi) lub Mystery Bag za 2 Pet Charm (po otwarciu wypadają 2-3 kamyczki dające level określonemu rodzajowi petów).

 

W Garrisonie z WoD jest co tydzień quest, w którym musimy pokonać 5 Grand Master Pet Tamer w Draenor i dostajemy 10 Flawless Battle-Training Stone za skończenie tego zadania. W tym samym Garrisonie co jakiś czas pojawia się Erris the Collector (Przymierze) lub Kura Thunderhoof (Horda) z questem Critters of Draenor, za wykonanie mamy 3 kamyczki i Traveler's Pet Supplies.

 

7. Pet Charm

 

Pet Charm jest to waluta, za którą można kupić przydatne rzeczy dla petów, zabawki z nimi związane, a także same zwierzaki.

 

Jak zdobyć Pet Charmy?

 

World Quests w dodatku Legion

 

Daily Quests w Garrison z dodatku Warlords of Draenor (najlepiej by Pet Menagerie w Garrsionie była na poziomie 3)

 

Pet Battels na poziomie 25 (bardzo rzadki drop)

 

Zakupienie Boon of the Zookeeper od NPS Draemus w Dalaranie. Jest to enchant na naramienniki, który to pozwala na wydropienie Pile of Pet Goodies – woreczka, w którym znajdują się między innymi Pet Charmy.

 

 

8. Itemy dla Petów

 

Kupuje się je u vendorów w Dalaranie (w Magical Menagerie, take jest m.in.: Lio the Lioness) lub w Garrisonie w Menagerie oraz dropi z woreczków i nagród za np.: World Questy. Do najbardiej przydatnych należą:

 

Marked Flawless Battle-Stone – podnosi stopień dowolnego peta do Rare.

 

Battle Pet Bandage – leczą do maksymalnego poziomu życia i ożywia martwe.

 

Lesser Pet Treat – zwiększa doświadczenie o 25% na godzinę

 

Flawless Battle-Training Stone – dodaje 1 poziom do levela danego peta.

 

9. Petowe PVP

 

Czasem questy kierują nas do walk z petami innych graczy.

 

By rozpocząć taką walkę, należy kliknąć Find Battle w zakładce Pet Journal.

 

Jest to jeden z najtrudniejszych aspektów walk petów. Dlatego polecam się odpowiednio przygotować na takie PVP; przede wszystkim mieć naprawdę obszerną kolekcję petów, żeby było w czym wybierać, a także dobrze znać swoje najsilniejsze pety i ich skille.

 

Jeśli te dwa warunki są spełnione, to można siedzieć i oglądać masę poradników do petowego PVP lub zrobić to prościej.

 

Moja metoda to: Wybieram moim zdaniem mój najlepszy skład i szukam walki.

Jak mi ją znajduje, to mogę zobaczyć pety przeciwnika i ich układ skilli, wtedy je spisuje na kartce lub gdzieś indziej, jeśli ten drugi gracz mnie pokona, to najzwyczajniej w świecie kopiuję jego układ i stosuje w czasie kolejnej walki.

 

Formuję, z pomocą addonu PetBattleTeams drużynę i nazywam ją np.: pvp1. Jeśli kolejna walka będzie przegrana, to kopiując drużynę przeciwnika, tworzę skład pvp2. Jak dotąd metoda ta mnie nie zawiodła, raz przegram, zdobywam wiedzę i następne kilka walk mam wygranych. Jak już wspomniałam; trzeba mieć naprawdę dużo petów, by ten sposób zastosować.

 

Dlatego polecam PVP odłożyć na moment, gdy już się będzie zaawansowanym Pet Masterem.

 

10. Specjalności

 

Poza ogromną ilością achivementów związanych z walkami petów, są 2 ważne eventy z nimi związane:

Celestial Tournament i Battle Pet Challenge Dungeons.

 

Celestial Tournament to szereg trudnych turniejów z legendarnymi petami, za które dostaje się specjalne nagrody i unikalne pety. Najlepiej korzystać z gotowych już przewodników i posiadać maksymalnie dużo petów (oczywiście na 25 poziomie).

 

Uwaga: w czasie turnieju nie ma możliwości leczenia

 

Tip: warto mieć w takiej sytuacji po 3 egzemplarze danego peta, (bo wtedy jeśli jeden umrze, a my go nie możemy wyleczyć, to mamy zastępstwo z tymi samymi umiejętnościami).

 

Battle Pet Challenge Dungeons – są to dwa (na razie) dungeony, gdzie walczymy z szeregiem silniejszych i słabszych petów, a po pokonaniu bossa oddajemy quest i mamy specjalne nagrody.

Questy wprowadzające dostajemy w Dalaranie: A Call from the Caverns i The Deadmines Strike Back.

 

Potem raz na tydzień dostajemy questa od Muyani (koło Wailing Caverns) i od Marcus Brown (koło Deadmines), po zrobieniu dungeonów są specjalne nagrody.

 

Uwaga: tak jak w Celestial Tournament, w trakcie dungeonu nie ma możliwości leczenie petów.

 

Tip: NPC Manapoof w Magical Menagerie w Dalaranie może nas teleportować do obu dungeonów.

 

Na zakończenie, porównując już wylevelowane na 25 poziom pety przekonamy się, że jedne są bardziej, drugie mniej skuteczne w walce.

Trzeba sprawdzić i dobrać faworytów.

 

 

Miłego łapania petów!

W wielu krainach Azeroth stoją wcześniej wspomniani Pet Tamerzy, którzy dają codzienne zadania (daily quest) i różne nagrody (w tych bardziej początkowych lokacjach jest to złoto i doświadczenie, w tych bardziej zaawansowanych są to torebki z rzeczami dla petów). Są oni zaznaczeni taką ikonką jak na tym obrazku.

Pety dzielą się na określone rodzaje.

Warto na to zwracać uwagę, ponieważ jeden rodzaj może być silniejszy/słabszy przeciwko drugiemu.

 

Przykład: mechanical jest dobry przeciw beast.

Tutaj przydatny jest bardzo addon Rematch (opisany w następnym rozdziale), który pozwala nam np.: ustawienie filtra przeciwko danemu rodzajowi i wtedy widzimy tylko te zwierzątka w swojej kolekcji, które będą skuteczne w walce z danym przeciwnikiem, co oszczędza bardzo czas i zwiększa szanse na zwycięstwo.

PetTracker (wszystkie elementy addonu) – pozwala widzieć, ile ma się złapanych zwierzątek w danej krainie, a także ich stopień (rare, common itd.).

 

Informacje te pojawiają się po prawej stronie interfejsu.

Lista na dole pokazuje, które pety NIE są jeszcze zdobyte. A ikonki informują, z jakiego źródła można je zdobyć.

Po otwarciu mapy - widzimy dokładną lokalizacje i rodzaj peta do zdobycia.

Wskazówka: jeśli chcemy na mapie widzieć tyle te pety, których nie posiadamy, to najlepiej wpisać w opcji szukaj „miss”.

PetBattleTeams – pozwala na tworzenie spersonalizowanych drużyn petów, które można zapisać, opatrzyć komentarzem, przypisać do konkretnego przeciwnika (na przykład określonego Pet Tamera).

Rematch – niezbędny wraz a addonem z PetBattleTeams. Modyfikuje wygląd Pet Journal i w pozwala na przykład: grupować utworzone drużyny dając możliwość robienia personalnych zakładek, zwiększa opcje filtrowania itp.

Wskazówka 1:

 

Opłaca się mieć w drużynie jednego słabszego peta i uderzyć nim raz silniejszego przeciwnika, (ale pilnować by dany niskolevelowy pet nie umarł), następnie zastąpić go silniejszymi petami z drużyny i pokonać nimi przeciwnika, wtedy też pet z niższego lvlu dostaje bardzo dużo doświadczenia (Expa). Np.: w Draenorze, w Shadowmoon Valley, jest Grand Master Pet Tamer Ashlei, na poziomie 25, która wystawia 3 pety do walki, a jeden z nich w ogóle nie zadaje obrażeń: Elekk Plushie, co jest doskonałą okazją szybkiego wyexpienia swojego peta z poziomu pierwszego.

Wskazówka 2:

 

Aktualnie są cotygodniowe eventy, czasami, jeden z nich daje questa na pokonanie 5 graczy w walce petów, ale, co ważniejsze, daje 200% zwiększony exp na walki zwierzątek na cały tydzień dla wszystkich graczy na wszystkich levelach (buff).

  Copyright © 2018-2020  Azeroth.pl - POLSKI SERWIS UNIWERSUM WARCRAFTA