Copyright © 2018-2021  Azeroth.pl - POLSKI SERWIS UNIWERSUM WARCRAFTA

MENU

Aktualizacja 9.1: Geneza Nathrezimów!
16 maja 2021

Nathrezimów poznaliśmy już w Warcraft 3, jako wysoko postawionych oficerów Legionu. Byli istotami niezwykle przebiegłymi, niejednoznacznymi, nikt nigdy nie znał ich prawdziwych zamiarów. Doradzali Archimonde, Kil'jaedenowi, ale także samemu Sargerasowi. Z upadkiem Płonącego Legionu ich historia się nie skończyła, bo po raz kolejny spotykamy ich w Krainie Cienia. Ostatnio na Publicznym Serwerze Testowym pojawiła się nowa seria zadań, w której dowiadujemy się nieco więcej na ich temat. Pisaliśmy o tym tutaj, ale skupialiśmy się tam na nieco innym aspekcie. W tym artykule przybliżmy Wam pełną treść tego rozdziału nowej kampanii.

 

Upiorni Lordowie w Warcraft 3

 

UWAGA!

ARTYKUŁ ZAWIERA BARDZO ISTOTNE FABULARNE SPOJLERY!

 

Seria zadań zaczyna się w Maldraxxus, gdzie dostajemy zadanie od Lady Vashj. Jednak naszą rozmowę z nią przerywa… Lady Vashj (!), która przybywa na miejsce o czasie i pokonuje swojego sobowtóra, który jak się okazuje, był naprawdę nathrezimem. Następnie po audiencji u Primusa zostajemy wysłani do Revendreth, gdzie naszym zadaniem jest pozyskanie bardzo ważnego sojusznika Stonewright. Primus zdawał się mieć sporą wiedzę o Upiornych Lordach.

 

Primus wręczył nam dwa listy, jeden dla księcia Renethala:

 

Książe Renathalu

 

Niewidzialni Goście kroczą pośród nas po raz kolejny.

Nie jesteśmy pewni co do motywów ich działań ani jak dużo czasu minęło od ich powrotu do Krainy Cieni.

O ile rzeczywiście kiedykolwiek ją opuścili.

Wysyłam tego bohatera oraz Lady Vashj, którzy mają doświadczenie w tropieniu nathrezimów.

Przedstaw ich proszę Żniwiarzowi Gniewu.

Nie mamy czasu na subtelności, Kraina Cieni jest w niebezpieczeństwie i potrzebuje, aby Żniwiarz określił się po którejś ze stron.

Liczę na pozytywny rezultat tej misji.

 

Primus

 

Drugi dla Stonewright:

 

Do Stonewright, Żniwiarza Gniewu

 

Nathrezimowie powrócili.

Wysyłam ci wsparcie konieczne do ich neutralizacji. Wzywam Cię do pokazania Krainie Cieni, czym jest Gniew.

Czas neutralności dobiegł końca. Tylko razem możemy stawić czoła mocy Wygnanego.

 

Primus

 

W drodze do Stonewright, książę Renathal opowiada nam o genezie Nathrezimów:

 

Niezliczone wieki temu, tuż po stworzeniu pierwszych Venthyrów, Denathrius ukazał swoją najnowszą kreację, nathrezimów. Stworzeni na szpiegów idealnych, nieśli Śmierć do krainy naszych rywali… Także do świata żywych. Pomimo ich subtelności, jedno z ich wtargnięć zostało wykryte.

 

W odpowiedzi pełen Gniew Światłości spadł na Revendreth, podpalając ziemię zamieszkaną przez Nathrezimów. Armie Maldraxxus nie pomogły nam w potrzebie, dlatego Stonewright wykuła swój Kamienny Legion, aby odeprzeć atak Światłości. Kiedy Naaru byli w odwrocie, Stonewright przerzuciła swój gniew na Nathrezimów, przez których tak wiele z jej dzieci straciło życie.

 

Konflikt zakończył Sire Denathrius, który wygnał Nathrezimów z Krainy Cieni. Sire nie powiedział mi nigdy jaki był ich późniejszy los. Dopiero niedawno dowiedziałem się, że śmiertelne dusze poznały ich pod innym imieniem, Upiorni Lordowie.

 

Obszar w Revendreth zniszczony Światłem

 

Po przybyciu do Stonewright i krótkiej rozmowie wyczuwa ona, że coś jest nie tak. Jeden z infiltratorów jest wśród nas!

 

Renathal: Moja droga Stonewright, Żniwiarzu Gniewu, Nosicielko Gniewu Elun…

Stonewright: Chelra Ściano Mieczy, co u Ciebie słychać moje dziecko?

Chelra: Matko Kamienia, to zaszczyt być obiektem Twojej troski, u mnie wszystko w porządku.

Stonewright: Ciekawe, biorąc pod uwagę fakt, że Denathrius nakazał ściąć Ci głowę po wygnaniu Renatahala do Czeluści. Ujawnij się, szpiegu!

Nal’ragas: Zawsze taka bystra. Tylko że ja nie jestem szpiegiem, mam jedynie odwrócić Waszą uwagę! Teraz, zabierzcie jej medalion, zabijcie wszystkich!

 

Niestety Nal’ragasowi udaje się zdobyć Medalion Gniewu. My zostajemy wysłani do Twierdzy Dominacji i Upadku Grzechu, aby odkryć niewidzialnych gości. Pomagają nam w tym nasi starzy znajomi Kael’thas i Lady Vashj. Dowiadujemy się, kto kieruje tym najazdem Upiornych Lordów, a jest to Mal’Ganis! Chowa się on w twierdzy Dawnkeep. Podczas walki opowiada nam o tym, że Nathrezimowie nigdy nie zostali wygnani z Krainy Cieni. Pozostawali ukryci, służąc Denathriusowi. Mal’Ganis był jedynie przynętą na nas, aby odciągnąć naszą uwagę od Denathriusa i Remorni, którzy zostali uwolnieni przez innego nathrezima.

 


AUTOR: SHOVELLO

POPRAWKI: KRAMKOU

ŹRÓDŁO: WOWHEAD.COM

 POLUB NAS NA FACEBOOKU! BĄDŹ NA BIEŻĄCO! 

TO TEŻ CIĘ POWINNO ZAINTERESOWAĆ: