Copyright © 2018-2021  Azeroth.pl - POLSKI SERWIS UNIWERSUM WARCRAFTA

MENU

Fragment "Shadow Rising" udostępniony w internecie
24 czerwca 2020

Serwis Blizzard Watch udostępnił fragment najnowszej powieści z serii World of Warcraft, czyli Shadows Rising, której premiera już za kilka tygodni! Jest to preludium do najnowszego dodatku Shadowlands. Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że jednym z głównych wątków tej książki będzie rozkaz, jaki Nathanos otrzymał od Sylwany, czyli wytropienie i zabicie Bwonsamdiego. W udostępnionym tekście poznaliśmy jego plany na wykonanie tej misji. Zamierza on skorzystać z pomocy rebeliantów z Zandalari i ich rytuałów. Pojawiła się także Sira Moonwarden - strażniczka Nocnych Elfów, która została zamieniona w nieumarłą w czasie Bitwy o Darkshore. 

 

Nathanos i Sira Moonwarden

 

Przetłumaczyliśmy urywek fragmentu, przedstawiający Nathanosa oddającego cenną pamiątkę do pewnego obrzędu:

 

"Jednak on już wyciągał łańcuszek spod ciężkiego, czarnego płaszcza. Zielono-złota odznaka, już wyniszczona i wyblakła, zwisająca z poplamionego naszyjnika. Odznaka oficera? Pamiątka po dawno zapomnianej wojnie? Sira nie potrafiła odgadnąć. Zarówno Nathanos, jak i Sywlana służyli niegdyś Silvermoon. Mężczyzna był tak uzdolniony taktycznie, że uzyskał rangę przywódcy komandosów Farstriders. Honor, którego nie dostąpił żaden inny człowiek. Mroczna Pani osobiście nadała mężczyźnie tytuł - stara historia opowiadana wielokrotnie na morzu, przez służących Sywanas Mrocznych Komandosów. Mogłoby się wydawać, że była to ich ulubiona opowieść. Czy odznaka pamiętała nawet to? Chociaż jego oczy zawsze pulsowały tym samym szkarłatnym blaskiem, Sira zauważyła, że przygasły na moment, blaknąc niczym stara, nadgryziona zębem czasu pamiątka. - Co robisz? -  szepnęła Sira. - Nie możemy tak po prostu ulegać wszystkim rozkazom i wracać jak wyszkolone psy. Wezmą Cię przez to za słabeusza".

 

Oryginał:

 

"But he was already pulling a chain out from under his heavy black coat, a green-and-gold badge, warped and faded with time, hung from the tarnished necklace. An officer’s badge? A remnant from a war long since forgotten? Sira couldn’t say. Nathanos and Sylvanas had once served Silvermoon, he so tactically gifted that he had been raised to the rank of ranger lord in the Farstriders, an achievement no other human had managed. The Dark Lady herself had been the one to give the promotion, the dark rangers serving Sylvanas had told the tale many times at sea. It seemed to be a favorite. Was this the badge recognizing as much? Though his eyes always pulsed with the same steady crimson glow, Sira saw that dim for a moment, fading just like the old, etched memento. “What are you doing?” Sira whispered. “We cannot simply give in to every demand and roll over like trained dogs. They will think you weak.”

 

Cały fragment do przeczytania jest na Blizzard Watch, niestety tylko w języku angielskim. Jeżeli chodzi o polskie wydanie tej książki to mamy pewne informacje, że w połowie lipca trafi także do naszych księgarni. Jednak to nic oficjalnego, ale gdy będziemy wiedzieć coś więcej, to damy znać! 

 


ŹRÓDŁO: WOWHEAD.COM BLIZZARDWATCH.COM

AUTOR: KRAMKOU

TŁUMACZENIE TEKSTU: KLAUDIA SZOSTAK

 POLUB NAS NA FACEBOOKU! BĄDŹ NA BIEŻĄCO! 

TO TEŻ CIĘ POWINNO ZAINTERESOWAĆ: