MENU

Ciekawostki z Old Hillsbrad Foothills
26 kwietnia 2020

Uniwersum Warcrafta zaskarbiło sobie serca wielu graczy dzięki serii gier strategicznych, które pojawiły się w trzech częściach. Sporo osób było już zafascynowane historią, miejscami i postaciami tego świata. Dlatego możliwości, jakie dawał World of Warcraft, że możemy te postacie spotkać a krainy odwiedzić, elektryzowały i to bardzo. 

 

Gdy pewnego razu zobaczyłem na Hyperze (wówczas to był telewizyjny blok programowy poświęcony grom komputerowym na kanale ZigZap) zapowiedź The Burning Crusade, a w niej twórcy opowiadali o Caverns of Time i o tym, że będzie można wziąć udział w wydarzeniach z Warcraft III takich jak np. Bitwa o Góre Hyjal, to już wiedziałem, że muszę w tę grę zagrać!

 

Jedno z miejsc, które możemy odwiedzić dzięki podróży w czasie, jest Hillsbrad Foothills, gdzie naszym głównym zadaniem jest pomoc w uwolnieniu Thralla. Jednak młody wódz orków nie jest jedyną znaną postacią, której przeszłość możemy ujrzeć. 

 

KEL'THUZAD & HELCULAR  

 

Możemy spotkać spacerującego Kel'Thuzada z Helcularem dyskutujących na temat sztuki nekromancji.

 

 

Kel'Thuzada poznaliśmy w Warcraft III już jako nekromantę posłusznie wykonującego rozkazy Króla Lisza. W czasie kiedy spotykamy go w tej instancji, jest jeszcze członkiem Kirin Toru. Jednak jego losy chyba wszyscy znają... Helcular za to stoi teraz przy Ruins of Southshore. Został nieumarłym i służy Królowej Banshee. 

 

 

NATHANOS BLIGHTCALLER

 

W ratuszu możemy spotkać jeszcze żywego Nathanosa, który w tym czasie nazywał się Nathanos Marris.

 

 

W klasycznym World of Warcraft mogliśmy go spotkać w Eastern Plaguelands już jako nieumarłego.

 

 

Nathanos w pewnym momencie wyrósł nam na jedną z najważniejszych i najbardziej tajemniczych postaci uniwersum Warcrafta. Jest jednym z najbardziej zaufanych ludzi Sylwanas, który zawsze wręcz z obsesją wykonywał jej rozkazy. Był jej prawą ręką, gdy została Wodzem Wojennym Hordy.

 

 

TIRION FORDRING

 

Jeden z pierwszych rycerzy Srebrnej Dłoni, czyli słynnego zakonu paladynów stworzonego przez Alonsus Faola i Uthera tuż po Pierwszej Wojnie stoi w karczmie i rozmawia z przyjaciółmi. Większość z nich została później członkami Szkarłatnej Krucjaty. 

 

 

Tirion za to brał udział w kampanii przeciwko Królowi Liszowi w dodatku Wrath of the Lich King i to on zniszczył jego Ostrze Mrozu swoim legendarnym mieczem. Niestety jego historia dobiegła końca w bitwie na Strzaskanym Wybrzeżu w dodatku Legion, gdyż został zabity przez Krosusa na rozkaz Gul'dana.

 

NAT PAGLE

 

W dokach w Southshore możemy zobaczyć łowiącego ryby Nata Pagle. 

 

 

Nat widocznie lubi podróżowanie, bo w klasycznym World of Warcraft możemy go spotkać w krainie Dustwallow Marsh, jednak potem przeniósł się na Pandarie. Raczy się wędkarstwem w krainie Krasarang Wilds.

 

 

BONUS: Pat Nagle jest jednym z programistów w Blizzardzie. Jest to oczywiste nawiązanie. 

 

STALVAN MISTMANTLE

 

W karczmie na górze w jednym z pokojów śpi Stalvan.

 

 

Stalvana Mistmantle mogliśmy spotkać w Duskwood w klasycznym World of Warcraft. Niestety stał się nieumarłym, a naszym zadaniem było pozbycie się go.

 

 

W dodatku Cataclysm w tej krainie pojawia się jego brat, który został worgenem i z nim również musimy się rozprawić. 

 

JULIE HONEYWELL & JAY LEMIEUX

 

W Tarren Mill widzimy dwójkę bawiących się dzieci dziewczynkę Julie i chłopca Jay.

 

 

Julie, gdy podrosła została magiem i mogliśmy ją spotkać w Southshore, ale później miasto zostało zniszczone przez siły Opuszczonych i dziewczyna prawdopodobnie zginęła. Losy Jaya również nie potoczyły się zbyt szczęśliwie, bo dosięgła go Plaga i został nieumarłym. Obecnie w Tarren Mill zajmuje się sprzedażą grzybów. 

 

 

Jeżeli chodzi o miasta, to samo Southshore zostało zniszczone, a Taren Mill przejęte przez Hordę i później kompletnie przebudowane. 

 

 

Jeżeli interesują Was takie artykuły, w których będziemy analizować krainy, czy instancje w taki sposób to dajcie znać w komentarzach lub po prostu zostawcie polubienie pod postem na Facebooku. 

 


AUTOR: KRAMKOU

 POLUB NAS NA FACEBOOKU! BĄDŹ NA BIEŻĄCO! 

TO TEŻ CIĘ POWINNO ZAINTERESOWAĆ: 

30 listopada 2020
Głównego antagonistę dodatku Shadowlands poznaliśmy
25 listopada 2020
Przez cały okres trwania Battle
09 listopada 2020
Kiedy Arthas został pokonany, jego
29 października 2020
Pierwotnie premiera nowego dodatku do
07 października 2020
Pre-patch Shadowlands pojawi się na

  Copyright © 2018-2021  Azeroth.pl - POLSKI SERWIS UNIWERSUM WARCRAFTA