Copyright © 2018-2021  Azeroth.pl - POLSKI SERWIS UNIWERSUM WARCRAFTA

MENU

Ciekawostki z Old Hillsbrad Foothills
26 kwietnia 2020

Uniwersum Warcrafta zaskarbiło sobie serca wielu graczy dzięki serii gier strategicznych, które pojawiły się w trzech częściach. Sporo osób było już zafascynowane historią, miejscami i postaciami tego świata. Dlatego możliwości, jakie dawał World of Warcraft, że możemy te postacie spotkać a krainy odwiedzić, elektryzowały i to bardzo. 

 

Gdy pewnego razu zobaczyłem na Hyperze (wówczas to był telewizyjny blok programowy poświęcony grom komputerowym na kanale ZigZap) zapowiedź The Burning Crusade, a w niej twórcy opowiadali o Caverns of Time i o tym, że będzie można wziąć udział w wydarzeniach z Warcraft III takich jak np. Bitwa o Góre Hyjal, to już wiedziałem, że muszę w tę grę zagrać!

 

Jedno z miejsc, które możemy odwiedzić dzięki podróży w czasie, jest Hillsbrad Foothills, gdzie naszym głównym zadaniem jest pomoc w uwolnieniu Thralla. Jednak młody wódz orków nie jest jedyną znaną postacią, której przeszłość możemy ujrzeć. 

 

KEL'THUZAD & HELCULAR  

 

Możemy spotkać spacerującego Kel'Thuzada z Helcularem dyskutujących na temat sztuki nekromancji.

 

 

Kel'Thuzada poznaliśmy w Warcraft III już jako nekromantę posłusznie wykonującego rozkazy Króla Lisza. W czasie kiedy spotykamy go w tej instancji, jest jeszcze członkiem Kirin Toru. Jednak jego losy chyba wszyscy znają... Helcular za to stoi teraz przy Ruins of Southshore. Został nieumarłym i służy Królowej Banshee. 

 

 

NATHANOS BLIGHTCALLER

 

W ratuszu możemy spotkać jeszcze żywego Nathanosa, który w tym czasie nazywał się Nathanos Marris.

 

 

W klasycznym World of Warcraft mogliśmy go spotkać w Eastern Plaguelands już jako nieumarłego.

 

 

Nathanos w pewnym momencie wyrósł nam na jedną z najważniejszych i najbardziej tajemniczych postaci uniwersum Warcrafta. Jest jednym z najbardziej zaufanych ludzi Sylwanas, który zawsze wręcz z obsesją wykonywał jej rozkazy. Był jej prawą ręką, gdy została Wodzem Wojennym Hordy.

 

 

TIRION FORDRING

 

Jeden z pierwszych rycerzy Srebrnej Dłoni, czyli słynnego zakonu paladynów stworzonego przez Alonsus Faola i Uthera tuż po Pierwszej Wojnie stoi w karczmie i rozmawia z przyjaciółmi. Większość z nich została później członkami Szkarłatnej Krucjaty. 

 

 

Tirion za to brał udział w kampanii przeciwko Królowi Liszowi w dodatku Wrath of the Lich King i to on zniszczył jego Ostrze Mrozu swoim legendarnym mieczem. Niestety jego historia dobiegła końca w bitwie na Strzaskanym Wybrzeżu w dodatku Legion, gdyż został zabity przez Krosusa na rozkaz Gul'dana.

 

NAT PAGLE

 

W dokach w Southshore możemy zobaczyć łowiącego ryby Nata Pagle. 

 

 

Nat widocznie lubi podróżowanie, bo w klasycznym World of Warcraft możemy go spotkać w krainie Dustwallow Marsh, jednak potem przeniósł się na Pandarie. Raczy się wędkarstwem w krainie Krasarang Wilds.

 

 

BONUS: Pat Nagle jest jednym z programistów w Blizzardzie. Jest to oczywiste nawiązanie. 

 

STALVAN MISTMANTLE

 

W karczmie na górze w jednym z pokojów śpi Stalvan.

 

 

Stalvana Mistmantle mogliśmy spotkać w Duskwood w klasycznym World of Warcraft. Niestety stał się nieumarłym, a naszym zadaniem było pozbycie się go.

 

 

W dodatku Cataclysm w tej krainie pojawia się jego brat, który został worgenem i z nim również musimy się rozprawić. 

 

JULIE HONEYWELL & JAY LEMIEUX

 

W Tarren Mill widzimy dwójkę bawiących się dzieci dziewczynkę Julie i chłopca Jay.

 

 

Julie, gdy podrosła została magiem i mogliśmy ją spotkać w Southshore, ale później miasto zostało zniszczone przez siły Opuszczonych i dziewczyna prawdopodobnie zginęła. Losy Jaya również nie potoczyły się zbyt szczęśliwie, bo dosięgła go Plaga i został nieumarłym. Obecnie w Tarren Mill zajmuje się sprzedażą grzybów. 

 

 

Jeżeli chodzi o miasta, to samo Southshore zostało zniszczone, a Taren Mill przejęte przez Hordę i później kompletnie przebudowane. 

 

 

Jeżeli interesują Was takie artykuły, w których będziemy analizować krainy, czy instancje w taki sposób to dajcie znać w komentarzach lub po prostu zostawcie polubienie pod postem na Facebooku. 

 


AUTOR: KRAMKOU

 POLUB NAS NA FACEBOOKU! BĄDŹ NA BIEŻĄCO! 

TO TEŻ CIĘ POWINNO ZAINTERESOWAĆ: