MENU

Christie Golden odwiedzi Pyrkon!
23 kwietnia 2019

Spotkanie z pisarką fantasy i science fiction w Bloku Literackim poprowadzi Dominika Repeczko.

 

Znana wszystkim wielbicielom fantastyki i wielu graczom Christie Golden, autorka ponad 50 powieści, opowiadań czy komiksów fantasy, horror i science fiction, przyjeżdża do Polski! Amerykańska pisarka odwiedzi tegoroczną, już XIX, edycję Pyrkonu, która odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 26–28 kwietnia.

 

 

Christie Golden – wspaniała kreatorka światów, wchłonięta przez multiwersum fantazji. Napisała ponad pół setki powieści, tworzy opowiadania oraz komiksy fantasy, horror i science fiction, ale też materiały filmowe. Najbardziej znana z nowelizacji fabuł rozgrywających się w światach gier, seriali i filmów, takich jak „World of Warcraft”, min. „World of Warcraft: Arthas. Przebudzenie króla Lisza” oraz „Narodziny hordy. World of WarCraft”; „Assassin’s Creed”, np. „Herezja. Assassin’s Creed” „Assassins’s Creed”, czyli zaadoptowana na powieść fabuła filmu z 2016 roku; „Star Wars” oraz „Star Trek”, „Ravenloft”, a także „Starcraft”. Książki Golden zdobyły liczne nagrody literackie i znajdują się na liście bestsellerów (np. „World of Warcraft: Arthas. Przebudzenie króla Lisza” giganta gier Blizzard, pierwszy złoty bestseller „New York Timesa”).

Pyrkon to literalnie fantastyczne miejsce spotkań – z fanami fantastyki, producentami, wystawcami i przede wszystkim twórcami. Nie lada gratką dla czytelników, graczy, ale i tłumaczy będzie z pewnością możliwość poznania i posłuchania gościa specjalnego Pyrkonu – właśnie Christie Golden, bestsellerowej i wielokrotnie nagradzanej pisarki.

 

„Q&A” z autorką m.in. „World of Warcraft: Ciszy przed burzą” odbędzie się drugiego dnia festiwalu, 27 kwietnia, o godz. 16.30 w Sali Literackiej 2 (wydarzenie w języku angielskim). Rozmowę poprowadzi Dominika Repeczko – redaktorka, agentka literacka, ale przede wszystkim znamienita tłumaczka wielu książek (ponad 50 pozycji!), znana głównie z tłumaczeń bestsellerowej serii Janet Evanovich o Stephanie Plum i książek ze świata World of Warcraft. m.in. „World of Warcraft: Przez Mroczny Portal” czy „World of Warcraft: Fale ciemności”; i „Mass Effect”. Kocha literaturę i wierzy w zdolnych młodych twórców. Chętnie udzieli wskazówek przyszłym pisarzom, a także podpowie, jak ustrzec się błędów w tłumaczeniach.

 

Podczas spotkania będzie można zapytać o tajniki warsztatu pisarskiego, ale też o pracę nad przekładem. Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie!

 

Głodnych słuchania Christie Golden może też zainteresować ciekawy panel „War… War never changes?”, w którym prócz tej pisarki wezmą również udział Angus Watson, Ben Kane i Brian McClellan, a poprowadzi go Bartłomiej „Chronos” Zarzycki. Rozmowa dedykowana przerozmaitym tropom i chwytom przydatnym w pisaniu o każdej historii wojennej (walki na pięści, włócznie, miecze, lasery i cała reszta ustrojstwa) odbędzie się na Pyrkonie dzień wcześniej, w piątek 26 kwietnia, o godz. 19. Wydarzenie zaplanowano transmitować na olbrzymim ekranie, będzie więc dostępne dla większej liczby chętnych.

 


AUTOR: INSIGNIS

 POLUB NAS NA FACEBOOKU! BĄDŹ NA BIEŻĄCO! 

TO TEŻ CIĘ POWINNO ZAINTERESOWAĆ: 

30 listopada 2020
Głównego antagonistę dodatku Shadowlands poznaliśmy
25 listopada 2020
Przez cały okres trwania Battle
09 listopada 2020
Kiedy Arthas został pokonany, jego
29 października 2020
Pierwotnie premiera nowego dodatku do
07 października 2020
Pre-patch Shadowlands pojawi się na

  Copyright © 2018-2021  Azeroth.pl - POLSKI SERWIS UNIWERSUM WARCRAFTA