Copyright © 2018-2021  Azeroth.pl - POLSKI SERWIS UNIWERSUM WARCRAFTA

MENU

BlizzCon 2019: Blizzard bije się w pierś i przeprasza za zbanowanie Chung Ng Waia!
02 listopada 2019

Ceremonia otwarcia BlizzCon 2019 rozpoczęła się w tym roku inaczej niż zwykle. Nie powitał nas tradycyjnie Michael Morhaime, który odszedł na emeryturę rok wcześniej, lecz nowy prezes Blizzarda J.Allen Brack. Jednak to nie było najważniejsze, bo oficjalne "przekazanie władcy" odbyło się na poprzednim BlizzConie.

 

Prezes Blizzarda rozpoczął swoją przemowę od przeprosin:

 

Około miesiąca temu Blizzard miał okazję, aby zmienić świat. Niestety tego nie zrobił. Podjęliśmy decyzję zbyt szybko i tylko pogorszyliśmy sprawę. Nie sprostaliśmy wysokim standardom, którymi się kierujemy. Wierzę, że gry wideo w nasze życia wnoszą same pozytywy. Tym bardziej jest mi z tego powodu przykro i przepraszam. Biorę pełną odpowiedzialność, za to co się stało.

Tłumaczenie z wyborcza.pl

 

Przypominamy! Miesiąc temu podczas turnieju Grandmaster, jeden z uczestników niejaki Chung Ng Waia wygłosił w transmisji na żywo swoje poparcie dla protestów w Hongkongu. Reakcja Blizzarda była bardzo surowa. Wstrzymanie nagrody w wysokości 10 tys. dolarów oraz roczny zakaz udziału w rozgrywkach. Blizzard tłumaczył, że Chung złamał regulamin swoimi politycznymi manifestami, które mogły bardzo zaszkodzić wizerunkowi firmy. 

 

Na zdjęciu Chung Ng Waia w masce charakterystycznej dla protestów w Hongkongu

 

Gracze zareagowali równie ostro, jak Blizzard. Zaczęli masowo anulować subskrypcje, powstał ruch #BoycottBlizzard. Protesty fanów przyniosły jednak efekty. Zawieszenie Chunga skrócono o połowę, a także zwrócono zablokowaną nagrodę pieniężną.

 


AUTOR: KRAMKOU

 POLUB NAS NA FACEBOOKU! BĄDŹ NA BIEŻĄCO! 

TO TEŻ CIĘ POWINNO ZAINTERESOWAĆ: